Людина

Вчені розповіли, чому люди засинають, коли їм нудно

Наука може, нарешті, пояснити, чому ми відчуваємо сонливість, коли нам нудно. За словами японських учених з Університету Цукубі, той самий регіон мозку, який допомагає нам насолоджуватися їжею і сексом, занурює нас в сон, коли ми відчуваємо нудьгу.

В ході випробувань фахівці виявили, що ця частина мозку має велику кількість рецепторів, які реагують на молекулу, що змушує людей спати. При цьому навіть якщо у людини був повноцінний нічний відпочинок, центр задоволення мозку все одно змусить його заснути, якщо йому стане нудно. Експерти кажуть, що сон, викликаний нудьгою, нічим не відрізняється від звичайного сну, тому його можна позбутися за допомогою вживання кофеїну.

Дослідники прийшли до висновку, що прилегле ядро, яке знаходиться в передньому мозку, має надзвичайно сильну здатність викликати сон. Прилегле ядро відіграє ключову роль у системі винагороди мозку, яка вивільняє допамін і змушує людей відчувати задоволення, коли вони роблять те, що корисно для виживання, наприклад, їдять, п’ють, займаються сексом і навіть спілкуються. Але при відсутності цих мотиваційних стимулів прилегле ядро відчуває втому, занурюючи організм в стан сну. Прилегле ядро має безліч рецепторів, які реагують на нейромедіатор аденозин, що допомагає регулювати цикл сну і неспання.

Кофеїн і аденозин є частиною одного і того ж сімейства хімічних молекул, тому кофеїн може впливати на аденозинові рецептори, запобігаючи сонливості, кажуть вчені.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button