Земля

Криваві жертвопринесення в стародавньому Перу

Археологи з’ясували причину дитячих жертвопринесень в Перу. Аналіз останків привів вчених до висновку, що це діти віком до 14 років, які є вихідцями з загадкової імперії Чиму.

Найбільшим відомим місцем жертвоприношень дітей в Америці – і, можливо, в усьому світі було Темпл Майор у столиці ацтеків Теночтітлані (сучасний Мехіко), де в 15-му столітті було принесено в жертву 42 дитини.Однак в 2011 році на території поруч з Уанчакіто був виявлений жертовник з немислимими 292 жертвами, лише троє з яких були дорослими. Решта були дітьми у віці від 5 до 14 років.

До сьогоднішнього дня цей жертовник був оповитий зловісним ореолом таємниці. Вивчивши останки з Уанчакіто, біологоантрополог Джон Верано підтвердив, що дітей і тварин навмисно вбивали однаково – з горизонтальним розрізом на грудях, ймовірно, з подальшим видаленням серця. Він виявив постійність місця розрізу, а також відсутність будь-яких «слідів коливань» – зупинки ножа – на кістках, що особливо шокує. «Це ритуальне вбивство, і воно дуже систематичне», – з жахом сказав Верано. Але реконструювати обставини, при яких відбулася ця жахлива подія, було завданням надзвичайно складним.

Тим не менш, археологам вдалося встановити, що останки належать вихідцям із загадкової імперії Чиму, існування якої в останній раз було офіційно зареєстровано аж у 1470 році, що порівняно недавно. Однак, зіставивши дані, Верано заявив, що воно було скоєно в рамках завоювання Чиму імперією Інків, які часто практикували принесення в жертву полонених. Варто також помітити, що аналіз ґрунту і ДНК з місця передбачуваного жертовника підтвердила сильна злива в день здійснення жертвопринесення. Очевидно, що інки сприйняли це як поганий знак і намагалися таким чином задобрити своїх богів. Іронічно, що буквально через 60 років після цієї події інки були завойовані іспанськими конкістадорами.

Археологи знаходять сліди людських жертвоприношень у всіх частинах світла. Жертви можуть обчислюватися сотнями, і часто вони вважаються військовополоненими або жертвами ритуальних боїв, а також слугами, убитими після смерті лідера або будівництва священного будівлі. Проте древні індіанці Південної Америки відрізнялися особливою кровожерливістю, зокрема з тієї причини, що практикували дитячі жертвопринесення. На даний момент це, звичайно, не практикується, але місцеві жителі як і раніше приносять в жертву тварин, сподіваючись на прихильність своїх богів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button