Здоров'я

Небулайзер – який краще вибрати для домашнього застосування?

Сучасна тактика терапії гострих або хронічних захворювань бронхолегеневої системи спрямована на максимальне застосування інгаляційних методик введення лікарських засобів. Небулайзери дають можливість доставляти різні фармакологічні препарати прямо в легені хворого. Вони перетворюють рідкий лікарський засіб в аерозоль і при цьому повністю зберігають його властивості. Це дрібнодисперсна хмара доставляється в дихальні шляхи майже без втрат і практично відразу надає терапевтичний ефект – хворий відразу після вдихання ліків відчуває полегшення.

25-09-15-foto-600x464-1

Які бувають небулайзери для домашнього застосування?

Для того щоб не помилитися і правильно вибрати небулайзер для домашнього застосування, необхідно ознайомитися з видами цих приладів і вивчити їх відмінності і технічні характеристики. Не варто купувати такий прилад за рекомендацією знайомих, адже кожна людина індивідуальна.

Сьогодні споживачам пропонуються три типи моделей:

компресорні небулайзери – створюють хмару аерозолю за допомогою компресора, який подає потужний потік повітря через вузький отвір камери з лікувальним розчином, є найбільш поширеними і можуть розпорошувати майже всі лікарські препарати;

ультразвукові небулайзери – створюють хмару аерозолю шляхом впливу високочастотного ультразвукового потоку на лікарський розчин, але вони можуть руйнувати деякі препарати (муколітики, гормональні засоби, антибіотики) і підходять для розпилення тільки деяких лікувальних розчинів;

електронно-сітчасті (або меш-) небулайзери – створюють хмару аерозолю за допомогою вібруючої мембрани (пластини) з множинними найдрібнішими отворами, через які пропускається лікарський розчин, структура речовин при цьому не порушується і обмежень щодо використання немає.

Плюси і мінуси різних типів небулайзерів

Компресорні небулайзери здатні розбивати лікарські речовини на найдрібніші частинки (до 0,5 мкм) і доставляти їх у найбільш віддалені й важкодоступні відділи дихальної системи, роблячи лікування максимально ефективним. Вони можуть використовуватися для розпилення будь-яких лікувальних розчинів і підійдуть для хворих, які страждають частими ГРВІ, бронхітами, бронхоектатичною хворобою, бронхіальною астмою. Ці прилади прості в експлуатації і ними без зусиль можна користуватися в домашніх умовах.

До мінусів компресорних небулайзера можна віднести: великі розміри і високий рівень шуму під час роботи приладу, можливість виконання інгаляції тільки у вертикальному положенні.

Ультразвукові небулайзери надають хороший терапевтичний вплив при простудні захворювання і можуть за час сеансу (10-15 хвилин) обробляти всю поверхню дихальної системи. Прилади від можуть застосовуватися при різному положенні тіла. Вони зручні у використанні, є моделі на батарейках для подорожей, вони не створюють сильного шуму і можуть застосовуватися і для виконання інгаляцій і дітям, і дорослим.

Найбільш істотний мінус ультразвукових небулайзерів – ультразвук здатний руйнувати багато лікарських речовин і робити їх неефективними. Для інгаляцій можна використовувати сольові розчини, відвари лікарських трав або ефірні масла, але застосування розчинів антибіотиків, муколітичних і гормональних засобів повністю виключається. Також для цих приладів необхідно купувати спеціальні чашки для ліків, що створює додаткові витрати.

Електронно-сітчасті небулайзери поєднали в собі всі кращі якості двох вищеописаних типів приладів. Вони можуть застосовуватися для розпилення будь-яких лікувальних розчинів без обмежень, абсолютно безшумні і підходять для інгаляцій в будь-якому положенні тіла (навіть уві сні). Інгаляція може виконуватися під будь-яким кутом нахилу камери небулайзера, що робить ці прилади незамінними для лікування грудних дітей і лежачих хворих. Спеціальні насадки для них дозволяють застосовувати прилад для виконання інгаляцій і дитині, і дорослому. Меш-небулайзери від http://med-line.com.ua/ рекомендуються більшістю лікарів і вважаються універсальними і найефективнішими.

Єдиним мінусом електронно-сітчастого небулайзера є його порівняно висока ціна.

Ємність резервуара для лікарських розчинів

У всіх моделях небулайзерів є спеціальний резервуар для лікарського розчину. Він повинен мати максимальний обсяг і поміщати в себе те кількість розчину, яку необхідно для виконання однієї інгаляції, адже її переривання не тільки незручне, але й здатне знижувати ефективність процедури. При покупці небулайзера важливо звертати увагу на цей параметр приладу.

У ультразвукових і компресорних небулайзерів після завершення процедури залишається так званий залишковий об’єм (залишок лікарського розчину, що не перетворився на аерозоль). Для більш повного надходження дози препарату рекомендується доводити обсяг фізіологічним розчином до максимального, щоб більша частина ліків трансформувалася в аерозольну хмару і справила лікувальний вплив. Залишковий об’єм не утворюється в електронно-сітчастих небулайзера – саме тому вибір таких моделей найбільш доцільний.

При покупці моделі небулайзера обов’язково звертайте увагу і на такий параметр, як «продуктивність аерозолю». Чим вищий цей параметр, тим менше часу необхідно буде витрачати на інгаляцію. Особливо важливо враховувати цей показник приладу при покупці небулайзера для дитини, адже різниця тривалості процедури (10 або 20 хвилин) для них досить істотна.

Як правильно вибрати небулайзер для немовляти?

Перед покупкою небулайзера для дитини необхідно обов’язково проконсультуватися з вашим педіатром. Незважаючи на те що сьогодні випускається досить широкий асортимент інгаляторів для дітей грудного віку і ці прилади безпечні і зручні в експлуатації, консультація лікаря, який добре знайомий з індивідуальними особливостями дитини, яка не буде зайвою.

Показання для застосування небулайзера для дітей:

 • профілактика або лікування бронхіту, трахеїту, фарингіту, ларингіту, бронхіальної астми, туберкульозу;
 • усунення симптомів – сухого болісного кашлю, сухості в горлі, видалення мокротиння;
 • активізація кровотоку для швидшого одужання;
 • нервові захворювання – астенія, депресія, безсоння та ін .;
 • ендокринні захворювання – ожиріння, цукровий діабет.

У набір небулайзера для немовляти входять такі додаткові пристосування:

 • спеціальний наконечник для носа;
 • дихальна маска;
 • мундштук.

У комплектацію ультразвукових і компресійних приладів входять насадки для всієї родини. Вибираючи модель небулайзера для немовляти, обов’язково переконайтеся в тому, що наконечник для носа і дихальна маска виконані з м’якого матеріали.

Для полегшення застосування сьогодні випускаються небулайзери у вигляді іграшок, які здатні зробити лікувальний процес захоплюючим і цікавим для дитини. Цікава гра (наприклад, з інгалятором-паровозиком або сонечком) буде ідеальною терапією для дітей з деякими видами алергічних захворювань, бронхітами або бронхіальною астмою.

Найбільш хороші відгуки серед небулайзерів для дітей заслужили повністю безшумні електронно-сітчасті моделі в звичайному дизайні. Вони можуть застосовуватися навіть під час сну дитини (наприклад, якщо він не хоче проводити інгаляцію).

Про що слід пам’ятати при покупці небулайзера?

Перед покупкою небулайзера слід пам’ятати:

 • Для прогрівання дихальних шляхів необхідно купувати паровий ультразвуковий інгалятор.
 • Небулайзери необхідні для доставки лікарського препарату в певні ділянки дихальної системи. Перед їх покупкою вам необхідно визначитися, яку частину дихальної системи необхідно лікувати. Для лікування найвіддаленіших ділянок необхідні небулайзери, які здатні розщеплювати лікарський розчин на найбільш дрібні частинки (наприклад, ультразвукові або меш).
 • Найбільш простий у використанні – компресорний небулайзер.
 • Найбільш універсальний – електронно-сітчастий небулайзар.
 • Стандартний час інгаляції має становити близько 15 хвилин. При покупці приладу необхідно враховувати місткість резервуара для лікарського розчину – вона повинна бути достатньою, щоб не виникала необхідність переривати процедуру для її повторного наповнення.
 • При виборі небулайзера для використання під час подорожей необхідно вибирати модель на батарейках.
 • Кожен прилад повинен супроводжуватися документом про його сертифікацію і тестуванні з Європейським стандартам терапії небулайзерами (prEN13544-1).

Наша стаття допоможе вам не розгубитися серед широкого асортименту небулайзеров і вибрати прилад, який підійде саме вам і вашій родині. Ефективні інгаляції стануть вірними помічниками у швидкій боротьбі з багатьма захворюваннями дихальної системи і прискорять одужання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button