Різне

Ялівець та інші хвойні для присадибної ділянки на Greensad

В останні роки все більший інтерес власники садових і присадибних ділянок виявляють до вічнозелених рослин: ялівець, ялин і сосни. Чому? Причин багато і у кожного вони свої. Серед них: зимостійкість і посухостійкість, невимогливість до ґрунтів, здатність переносити затінення, а також різні форми і розміри, відтінки зеленого кольору.

Ялівець та інші хвойні для присадибної ділянки на Greensad

Ялівці можуть бути сланкої, пірамідальної, колоновидної і кулястої форм, а також плакучої і плюмажної. Давайте перечислемо основні види ялівця, представленого в інтернет-магазині Greensad.

Сланкі ялівці – це, наприклад, низькорослі «Блю капрет», «Вільтон», «Блю стар», «Блю чіп», «Нана», а також середньорослі «Спрінгбанк» і «Пфітцеріана Глаука».

Сріблясто-блакитний «Блю капрет» досягає завширшки майже двох метрів, а у висоту до сорока сантиметрів. Майже метрового діаметру «Вільтон», майже в три рази нижчий «Блю карпет» і має те ж сріблясто-блакитне забарвлення хвої. Сріблясто-синій «Блю стар» має діаметр близько півтора метрів і висоту як у «Блю карпет». Від них, мінливим кольором хвої, залежно від пори року відрізняється «Блю чіп»: навесні – синьо-зелений, влітку і восени – сріблястий, восени – взимку – фіолетовий. Діаметр зеленого сорту «Нана» майже дорівнює трьом метрам, а висота не більше половини від «Блю карпет».

«Спрінгбанк» – швидкозростаючий ялівець з хвоєю сріблясто-блакитного кольору. Хвоя «Пфітцеріана Глаука» синьо-зеленого кольору, взимку фіолетового. Всю природну красу ялівців ви можете оцінити на сайті .

Ялівці пірамідальної і колоновидної форм відносяться до високорослих. Серед них можна виділити два: «Скайрокет» і «Блю Арроу». Перший має хвою сіро-блакитного кольору, другий – блакитного. Є й низькорослий сорт – темно-зелений “компрес”.

Щоб ялівці пірамідальної, колоновидної і кулястої форм не втратили під вагою снігу, що випав свої форми, на зимовий період їх обв’язують.

Крім всім відомої лісової ялини все більшою популярністю користуються так звані «блакитні» ялини. Три найбільш відомі з них – це «Хупс», «Вогнище» і «Глаука». Забарвлення хвої «Хупс» світло-блакитне, «Вогнище» має хвою сріблясто-блакитного кольору і «Глаука» – блакитно-зелену. Всі вони відносяться до високорослих ялин.

Набагато менше за розмірами і дуже красива ялина «Сіндерелла», гілки якої всіяні хвоєю димчасто-синього кольору. Не більше двох метрів заввишки сріблясто-блакитна ялина «Глаука Глобоза». Сріблясто -синювата хвоя і у ялини «Глаука прострата».

Дивовижна і ялина «Віргата», що має змієподібну форму, так само як і ялина «Інверсія», яка росте якби навпаки, не у висоту, а вниз, а також плакуча ялина «Пендула».

З сосен цікаві широко розлогі низькорослі сорти кедрового сланика: «Дварф блю» з світло- блакитною хвоєю і «Глаука» з блакитно-попелястою, а також як би розпластана над поверхнею землі сосна «Гудзон» і сферична «Нана», звивиста «Конторта».

Де посадити ялівці, ялини і сосни кожен власник садової чи присадибної ділянки вирішує самостійно – вони красиві і поодинці і групами, а також в композиціях з іншими рослинами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button