Різне

Як вибрати хлібопіч

6605721_image.1401366145_resizedСвіжий ароматний хліб люблять усі. Але не завжди вдається придбати такий хліб в магазині або в приватній хлібопекарні. Зате можна купити домашню хлібопічку і випікати хліб самостійно, з урахуванням своїх побажань і потреб. Але людині, який раніше ніколи не користувався подібною побутовою технікою, складно зорієнтуватися в різноманітті моделей і зробити вибір. Як вгвдати, що вибрати – просту модель з базовими можливостями або багатофункціональну піч, в якій можна випікати різні види хлібобулочних виробів, замішувати тісто, а також варити джем? Впевнені, після прочитання цієї статті вам буде набагато простіше прийняти рішення при виборі хлебопечки.

Принцип роботи

Зовні приготування домашнього хліба виглядає дуже просто: користувач повинен вибрати рецепт, приготувати всі необхідні інгредієнти в потрібній кількості, закласти їх у хлібопекарську форму і задати печі програму на панелі управління. Після цього хлібопіч все зробить сама – і тісто замісить і хліб спече. Про закінчення процесу приготування ви дізнаєтеся, почувши звуковий сигнал.

Кожна програма, закладена в пам’яті хлібопічки, – це якась, чітко визначена, послідовність дій, яку вона виконує. Хлібопекарська форма встановлюється в пекарню камеру, де відбувається заміс тіста і подальша випічка.

Для замісу служить лопатка, яка є знімним елементом. Багато виробників пропонують своїм покупцям кілька лопаток, з різного матеріалу і різної форми. При цьому в інструкції і книзі рецептів чітко позначається, яка лопатка для чого призначена. Є моделі хлібопічок, в яких використовується одночасно дві лопатки. Обертання лопатки відбувається завдяки роботі двигуна. Лопатка по закінченні замісу нікуди не прибирається, а залишається в тісті, тому в готовому хлібі внизу завжди є дірка.

Випікання хліба вимагає певної температури, яка забезпечується за рахунок роботи нагрівального елементу – тена. Він також може працювати на етапі замішування тіста, забезпечуючи температуру, необхідну для бродіння дріжджів або хлібної закваски. За підтримку температури «відповідає» вбудований в хлібопічку термодатчик.

Потужність

Потужність сучасних моделей хлібопічок визначає швидкість її роботи і знаходиться в діапазоні від 450 до 1650 Вт. Чим вища потужність, тим швидше випікається хліб. З іншого боку, висока потужність неодмінно тягне за собою і високе споживання електроенергії.

Корпус

Більшість моделей виробляються в пластиковому корпусі. Цей матеріал має дві основних переваги: ??він недорогий і легкий. Разом з тим пластик неміцний, він легко піддається деформації, може розколотися. Більш надійним і міцним матеріалом є нержавіюча сталь – вона використовується в дорогих моделях хлібопічок. До її недоліків можна віднести те, що вона вимагає дуже ретельного догляду для збереження презентабельного зовнішнього вигляду, адже на поверхні сталі виразно проявляються сліди від пальців і плями від висохлих крапель води.

Більшість хлібопічок оснащені формою у вигляді паралелепіпеда. Це означає, що випікається хліб буде схожий на «цеглину» або звичний нам буханець. Бувають моделі з формою у вигляді відерця, а також з довгою формою для випічки багетів. Форма може бути виготовлена ??з алюмінію або нержавіючої сталі, а її внутрішнє покриття є антипригарним. Це дозволяє легко виймати готовий хліб і значно спрощує процес догляду за формою.

У процесі виймання хліба, а також очищення форми для випічки потрібно дотримуватися обережності, щоб не пошкодити внутрішнє покриття. Для цього необхідно використовувати спеціальну дерев’яну або гумову лопатку, яку можна знайти в комплекті поставки. Однак якщо все-таки покриття подряпалося (це може статися навіть від зіткнення зі стінками форми жорстких сухофруктів або горіхів), його можна замінити або відремонтувати.

Як правило, багатофункціональні хлібопічки за вагою та габаритами перевершують прості моделі. У разі необхідності економії місця слід звернути увагу на компактні моделі – але в цьому випадку потрібно бути готовим до більш високої вартості. Вага печі може бути від 4 до 7,6 кілограмів, тому часто переставляти її буде не зовсім зручно, краще відразу варто виділити постійне місце.

Габарити хлібопічки багато в чому визначають розмір і вага хліба, що випікається – адже в компактній печі не можна спекти великий коровай. У найменшій печі ви можете приготувати хліб вагою 450 грамів, а в найбільшій – 1500 грамів. Багато печі при виборі програми пропонують також як параметр задати один з декількох варіантів ваги і об’єму.

Оцінюючи цей параметр, важливо розуміти, що вага стандартного нарізного батона 400 грамів, а буханця чорного хліба – 700 грамів. Розрахуйте приблизно, скільки хліба вашій родині необхідно на день-два і купуйте піч, враховуючи ваші потреби. Майте на увазі, що випікати в домашніх умовах хліб про запас не має сенсу – він може зачерствіти вже через добу, тому що не містить консервантів, які можуть бути передбачені рецептурою заводського хліба, такі як поліпшувачі смаку, ацетат кальцію.

Наявність оглядового вікна і знімної кришки ніяк не впливають на якість випеченого хліба, але роблять користування хлібопічкою зручнішим. Прозоре вікно на кришці дозволяє спостерігати за процесом випікання, а можливість повністю зняти кришку значно полегшує процес очищення хлібопічки.

Управління

Майже всі моделі хлібопічок оснащені рідкокристалічним дисплеєм з підсвічуванням або без нього. Чим більша площа дисплея, тим він більш інформативний: на ньому можна бачити дані про час початку і закінчення процесу приготування, поточний період випікання і налаштування печі. Панель управління являє собою набір об’ємних або плоских сенсорних кнопок.

Безпека

Оскільки процес замішування тіста і випічки хліба в звичайному режимі займає від 3 до 6 годин, і протягом усього цього часу пічка виконує задану програму, для її безперебійної роботи дуже важливо стабільне забезпечення електроенергією. Але іноді, особливо за містом, трапляються короткочасні перебої з електрикою і скачки напруги. Щоб програма в такому разі не збилася, передбачена функція запасу пам’яті. Суть її проста: при відключенні електропостачання піч у своїй пам’яті зберігає задану програму від 30 секунд до 40 хвилин. У той момент, коли подача електрики відновлюється, хлібопіч повертається до роботи саме в тій тимчасовій точці програми, на якій вона була перервана.

Проте, навіть «просунуті» печі не завжди працюють ідеально в таких обставинах – вони можуть дати збій після неполадок з електропостачанням і видати помилку системи, простіше кажучи «заглючити». Тому, якщо навіть вам знадобилася саме та розетка, в яку на даний момент включена ваша хлібопічка, не варто зловживати використанням даної функції.

Якщо в будинку є маленька дитина, то існує ймовірність того, що в процесі роботи хлібопічки він може спробувати відкрити кришку. Це загрожує травмами і опіками. Крім того, відкриття кришки може порушити технологію замішування тіста або випічки. Функція захисту від дітей дає можливість заблокувати кришку хлібопічки від випадкового відкриття, а також кнопки панелі управління – від випадкового натискання.

Якщо після закінчення роботи хлібопічки ви забудете її відключити, то функція захисту від перегріву не дасть печі працювати вхолосту. Це врятує мотор від поломки.

Програми

Чим більше у хлібопічки програм, тим більше у неї можливостей і тим вище її вартість. Мінімальна кількість програм – три. Це може бути стандартна випічка, прискорена випічка, заміс тіста. Максимальна кількість програм – сімнадцять. У такій печі можна спекти кілька видів хліба і хлібобулочних виробів, випекти вироби з готового тіста, приготувати кілька видів тіста, зварити джем. Багатофункціональна «просунута» хлібопічка дає можливості випікати в домашніх умовах такі види хліба:

• бородинський хліб;

• дієтичний безглютеновий хліб (наприклад, з перлової, рисової, соєвої або гречаного борошна);

• солі хліб;

• хліб, збагачений Омега-3;

• хліб з різними добавками (сир, шинка, горіхи, насіння, сухофрукти);

• традиційний житній хліб;

• медово-гірчичний хліб;

• гарбузовий хліб;

• сметанний хліб;

• французький хліб (багети);

• кекс;

• шарлотка;

• паску;

• бездріжджовий хліб;

• хліб з борошна грубого помелу;

• солодкі булочки з родзинками, шоколадом, медом, цукром та іншими добавками.

Кожна програма випічки характеризується певним часом замісу і випікання, а також температурою. Всі ці параметри закладені в пам’яті печі. Крім основних функцій, хлібопічки оснащені низкою додаткових програм.

Ступінь піджареної скоринки. Скоринка у хліба може бути різною: хтось любить м’яку і світлу, а хтось хрустку і темну. При виборі програми можна задати бажаний колір і ступінь піджареної скоринки. Ви можете отримати світлий, трохи підрум’янений хліб, хліб з скоринкою середнього ступеня обсмажування або добре пропечений, з хрусткою темною скоринкою.

Прискорена випічка. Спеціальна програма, яка дозволяє скоротити час приготування хліба-до години-півтори (стандартний час не менше 3 годин). Програмою зручно користуватися в тому випадку, якщо ви хочете швидко спекти хліб або булочки, наприклад, для нежданих гостей. Також цей режим зручний для випічки з уже готового тіста. Зменшення часу відбувається за рахунок етапу замісу тіста, тому випічка виходить менш пишною і вимагає більшої кількості дріжджів. У стандартному режимі тісто піднімається і обминається кілька разів, а в прискореному – відразу випікається після підйому. Дана функція присутня практично у всіх сучасних моделях хлібопічок.

Підтримання температури. Наявність цієї функції дає можливість хлібу залишатися теплим протягом 1-3 годин після закінчення циклу випічки. Цей режим дуже зручний у тому випадку, коли ви не можете подати хліб до столу відразу після його приготування. Але при використанні режиму підтримки температури потрібно звернути увагу на те, що готовий хліб може відволожитися і стати несмачним – це залежить від сорту борошна.

Крім приготування хлібобулочних виробів, хлібопічка може використовуватися для замісу різних видів тіста, а також для варіння джему.

Функція замісу без випічки дозволяє готувати кілька видів тіста: дріжджове і бездріжджове, для млинців, піци, пельменів і макаронних виробів. Досить закласти всі необхідні інгредієнти у форму для випічки і вибрати відповідний режим.

Приготувати джему в хлібопічці також дуже просто – потрібно покласти у форму ягоди або фрукти і цукор в пропорції, зазначеній у збірнику рецептів. Можна ще додати трохи лимонної кислоти або сік лимона – вони діють як консервант і роблять колір джему більш яскравим, насиченим. Після цього господині залишається тільки вибрати відповідну програму, і вже через півтори години можна пити чай зі свіжим джемом, в якому, завдяки щадить тепловій обробці ягід, збережені вітаміни та інші корисні речовини.
Функції

Більшість моделей хлібопічок забезпечені таймером, який дозволяє відкласти виконання програми на 12-15 годин. Це дуже зручно в тому випадку, якщо ви хочете спекти хліб до сніданку, до пізнього приходу додому або до певного часу. Ви закладаєте у форму для випічки всі необхідні інгредієнти, вибираєте програму і встановлюєте час пуску заданої програми. Відсутність таймера в принципі не є недоліком, але він істотно звужує можливості використання хлібопічки.

Диспенсер – це пристрій, вбудоване в кришку хлібопічки, яке в процесі вимішування тесту в автоматичному режимі додає інгредієнти (наприклад, горіхи або родзинки). Їм укомплектовані не всі печі, оскільки цей пристрій є дорогим і помітно збільшує вартість моделі. У тому випадку, якщо диспенсера немає, додаткові інгредієнти доводиться закладати вручну за звуковим сигналом, що створює певні незручності.

У стандартну комплектацію хлібопічки входять мірний стакан і мірна ложка. Ці аксесуари вам обов’язково знадобляться, оскільки при випіканні хліба дуже важливо строго дотримуватися дозування інгредієнтів – інакше результат може вас розчарувати. Однак не всі продукти можна відміряти за допомогою склянки і ложки, набагато надійніше використовувати для цієї мети електронні ваги. Наприклад, борошно та олія можуть бути різної щільності, тому їх краще брати за вагою, а не за об’ємом.
Висновок

Безумовно, хлібопічка не є предметом першої необхідності. Однак, це саме той прилад, який дійсно може поліпшити якість життя. А тим, хто змушений контролювати вживання солі і цукру, ретельно стежити за раціоном харчування, виключаючи дріжджі, молочні або глютен-містять продукти, хлібопічка просто необхідна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button