Людина

Ласуни – потенційні алкоголіки

Дослідження показали, що існує прямий зв’язок між пристрастю до солодкого і схильністю до алкоголізму. Крім того, вчені з Медичної школи Університету Індіани виявили за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (МРТ), що алкоголізм пов’язаний з орбіто-фронтальним відділом головного мозку, який так само відповідає за реакцію на солодкий смак. Аналіз функціонування даного відділу мозку може служити маркером підвищеного ризику алкогольної залежності.

Раніше вчені встановили, що тварини з пристрастю до алкоголю, бажали за краще пити солодку воду. Але нове дослідження показало, що існує і зворотна залежність – тварини, які люблять солодке, п’ють більше алкоголю.

Для виявлення зв’язку між пристрастю до солодкого і алкоголю у людей потрібно враховувати додаткові чинники, проте деякі наукові дослідження вже доводять, що алкоголіки або люди без алкогольної залежності, що мають в історії сім’ї випадок алкоголізму, віддають перевагу солодкої їжі.

Для дослідження вчені вибрали 12 чоловіків і 4 жінки. Всі учасники експерименту були молоді (26 років) і здорові. Кожному з них провели смаковий тест – перевірили їх реакцію на прийом солодкої їжі за допомогою МРТ. Крім того, вчені дізнавалися про алкогольні пристрасті випробовуваних – кількість випитого, частота пиття і т.д. Таким чином дослідники хотіли визначити область мозку, яка відповідає за сприйняття солодкого, а також спробували дізнатися, чи схожа ця реакція мозку на реакцію при споживанні алкоголю.

Тенденція була така, що у тих, хто пив більше алкоголю (мається на увазі кількість алкоголю, випитого за один вечір) реакції на солодку воду в лівому орбіто-фронтальному відділі мозку були сильнішими. Крім того, ці ж люди у своїх суб’єктивних оцінках відзначали саме солодку воду як бажанну.

Вчені вважають, що потрібно більше досліджень зв’язку між перевагою солодкого і схильністю до алкоголізму. Відомо, що залежність від алкоголю викликана кількома чинниками, проте важливо знайти конкретний відділ мозку, який формує своєрідний «заохочувальний» сигнал. Більш того, пристрасть людей до солодкого, реакція їх мозку на його ухвалення, може служити маркером для виявлення людей з ризиком розвитку алкоголізму.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button