Здоров'я

Ботокс: уколи краси викликають збіднення емоцій

Психологи попереджають: застосування ін’єкцій ботокса для поліпшення зовнішності у молодих жінок може привести до ефекту «снігової королеви». Через відсутність міміки у них може розвинутися емоційна холодність і бідність емоційних проявів.

Метод боротьби зі зморшками, що користується стійкою популярністю за допомогою ін’єкцій ботулотоксину, створювався для певної вікової групи – жінок середніх років, у яких вже з’явилися перші прояви віку у вигляді «гусячих лапок» в кутках очей та інших мімічних зморшок.

foto_cikavosti_23.09.2014-02_resized

Але в останні роки спостерігається тенденція до зростання числа молодих і навіть зовсім юних пацієнток молодше 20-22 років, які звертаються в клініки косметичної медицини з проханнями ввести препарат для розгладження зморшок і їм.

Це явище викликане насправді не появою зморшок, а прагненням наслідувати знаменитим кіноактриса – придбати холодний застиглий вираз обличчя, м’язи якого паралізовані ботулотоксином.

Читайте також: Форма обличчя розповість, наскільки людина чесна

Однак, як попереджають психологи з університету міста Кардіфф (Cardiff University), в такому молодому віці у дівчат ще триває формування емоційної сфери – в тому числі і неусвідомлюване оволодіння мімікою обличчя, яка абсолютно необхідна для нормального спілкування з іншими людьми.

Тобто пережиті емоції викликають певну реакцію мімічних м’язів – але в даному випадку існує і зворотний зв’язок: вираз обличчя може викликати певні емоції.

Це явище давно відомо психологам: тому багатьом людям, що переживають регулярні спади настрою, лікарі радять частіше посміхатися – робота мімічних м’язів, що «розтягують» рот в штучній усмішці, викличе відповідну реакцію мозку і настрій помітно покращиться.

А якщо у 20-22 річної дівчини обличчя протягом декількох місяців буде залишатися нерухомим, як маска, це неминуче позначиться на її здатності відчувати емоції і створить складнощі в спілкуванні з іншими людьми.

Читайте також: Знайдено гени, які відповідать за риси обличчя

«Якщо людина намагається поділитися з вами своїми проблемами і очікує проявів співчуття з вашого боку, а замість цього бачить холодне безпристрасне обличчя, навряд чи вона стане в подальшому відчувати до вас симпатію», – коментує керівник цього дослідження Хелен Колльер (Helen Collier).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button