Людина

Люди налаштовані на магнітні поля Землі

Біологи знали, що деякі мігруючі тварини, від птахів до морських черепах, здатні відчувати магнітні поля Землі. Тепер нове дослідження показало, що люди також можуть відчувати зміни в цих областях.

Група вчених-геологів і нейробіологів з Каліфорнійського технологічного інституту і Токійського університету вирішила визначити, чи є в людини почуття, відоме як магніторецепція.

Магніторецепція — це почуття, яке дає організму можливість відчувати магнітне поле, що дозволяє визначати напрямок руху, висоту або місце розташування на місцевості.

«Магніторецепція, сприйняття геомагнітного поля є сенсорною здатністю, виявленої у всіх основних груп хребетних і деяких безхребетних, але її присутність у людей не перевірялося», — пишуть дослідники.

Очолювані вченим-геологом доктором Джозефом Кіршвінком і нейробіологом доктором Шином Шімохо, команда використовувала електроенцефалографію, або ЕЕГ, для реєстрації хвильових сплесків мозку учасників, коли вони маніпулювали магнітними полями. В експериментах було зафіксовано зниження активності альфа-діапазону у деяких учасників дослідження. Таке зниження є звичайною реакцією на дотики, вважають вчені.

«Ми виявили сильну, специфічну реакцію людського мозку на значущі обертання магнітних полів Землі»

Дослідження було спеціально налаштоване для Північної півкулі, де проводилися дослідження. Дослідники сподіваються продовжити вивчення того, як різні людські популяції реагують на зміни магнітних полів Землі, щоб отримати додаткову інформацію про цю додаткові можливості людського організму.

«Враховуючи відому присутність високорозвинених геомагнітних навігаційних систем у видів по всьому тваринному світу, можливо, не дивно, що ми можемо зберегти принаймні деякі функціональні нейронні компоненти, особливо враховуючи кочовий спосіб життя мисливців/збирачів наших не надто далеких предків», — написала команда у своєму дослідженні. — «Повний обсяг цієї спадщини ще належить з’ясувати.»

Дослідження було опубліковане в журналі eNeuro. Фінансування досліджень було надано програмою Human Frontiers Science Program, агентством передових оборонних дослідницьких проєктів та Японським товариством сприяння розвитку науки.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»