Здоров'я

Здорові зуби-запорука здоров’я людини

Складно переоцінити значення здорових зубів, оскільки вони необхідні для пережовування їжі і запуску повноцінного перетравлення. Здорові зуби – запорука здоров’я. Крім цього, вони беруть активну участь в утворенні мови. Ними здійснюється організація певного захисного бар’єру між зовнішнім середовищем і порожниною рота. Та й крім усього перерахованого вище навряд чи хтось зможе засумніватися в естетичному значенні красивих зубів, які в деякому роді виступають в ролі показника соціального статусу.

foto_cikavosti_23.10.2014-04_resized

Вплив зубів на здоров’я

Зуби мають істотний вплив на здоров’я людини в цілому. У випадку розвитку в ротовій порожнині зубного карієсу та інших запальних процесів можливе виникнення захворювань серця, нирок, бронхіальної астми, хронічного гаймориту, тонзиліту і навіть ревматизму. Через нездорові зуби можливе порушення зору і слуху, провокація реакції шкіри і навіть вплив на випадання волосся. Але найбільшою мірою страждають від поганих зубів органи шлунково-кишкового тракту. В результаті, можливий розвиток хронічного гастриту, болів в кишечнику, закрепів та інших розладів.

Як зробити зуби здоровими

Для того щоб зуби були здоровими, досить дотримуватися всього деяких нескладних правил. Розглянемо основні постулати, як зробити зуби здоровими:

  • 2 рази на день необхідна чистка зубів зубною пастою, нанесеної на щітку. Використання щітки рекомендується з ранку після сніданку і ввечері перед сном після того, як пройшов останній прийом їжі. В середньому потрібно проводити зміну зубної щітки кожні 3 місяці;
  • бажано регулярне використання зубної нитки, призначеної для того, щоб із проміжків між зубами видалити залишки їжі та зубного нальоту. Її використання рекомендується після кожного чищення зубів і кожного прийому їжі;
  • чищення язика. Прибрати наліт з поверхні язика можна, використовуючи зубну щітку, звичайну ложку або скребок, спеціально придбаний в аптеці. Починати чистку слід з дальніх ділянок, потім потрібно поступово переходити до передніх поверхнях;
  • завершальним етапом турботи про зуби є зубний еліксир. Саме ополощувач для порожнини рота попереджається утворення зубного нальоту і дезодорує порожнину рота. Використання зубного еліксиру передбачено після чистки зубною щіткою, ниткою і скребком.
  • забути про страх стоматолога, оскільки ніхто не може надати кращу допомогу, ніж досвідчений лікар. Необхідно регулярне відвідування зубного лікаря, а не тільки у випадку сильного зубного болю. Саме таким чином є можливість своєчасного запобігання багатьох проблем із зубами.

Збереження здоров’я зубів

Для збереження здоров’я зубів достатньо виконання трьох основних заходів. До першого з них відноситься чистка зубів за допомогою щітки і зубної нитки. Наступним заходом є регулярне відвідування лікаря для проведення огляду. І третє – при наявності звички жувати жуйку, слід віддати перевагу продукту без цукру. Це може бути жуйка з ксилітом, що сприяє запобіганню розвитку карієсу. Крім цього, рекомендується звертати увагу на своє харчування, оскільки для зубів необхідно забезпечення необхідними речовинами і створення найменш приємних умов для розмноження бактерій.

Що шкодить здоров’ю зубів

Є деякі моменти, які не кращим чином позначаються на зубах. Що шкодить здоров’ю зубів? В першу чергу, це часті перекуси, особливо напоями та солодкою їжею. Це сприяє підгодівлі шкідливих бактерій, що є причиною того, що виникає карієс. Рекомендовано чистку зубів проводити після кожного прийому їжі, а в разі частих перекусів постійна чистка зубів буде не тільки проблемою, а й здатна привести до надмірного очищенню емалі і її зношування. Крім цього, негативний вплив на стан зубів надає боязнь болю. Дослідженнями доведено, що більшість пацієнтів схильні до думки, що процедура лікування зубів болюча, але в дійсно часто це не так, оскільки проведення багатьох стоматологічних процедур здійснюється під місцевою анестезією.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button