Технології

Людина це ходячий генератор

При ходінні, ворушіння, диханні і просто русі люди постійно виробляють енергію. Але ми її не відчуваємо і вона бездарно втрачається. Група винахідників вирішила виправити це непорозуміння. За допомогою нових матеріалів створено пристрій під кодовою назвою “наногенератор”, який в найближчому майбутньому стане незмінним атрибутом сучасної людини.

9f9e2d35f59704bef1e7ee4fd30ae890

Команді інженерів вдалося виготовити дуже маленький генератор, вагою менше однієї десятої грама, який дозволяє перетворити енергію тертя в електричну енергію, причому, навіть невелике постукування пальця об палець дозволяє йому живити 20 світлодіодних лампочок.

Наногенератор цього типу має дві тендітні поверхні в центрі, які можуть проводити енергію перебуваючи навпроти одна одної. Коли на пристрій чиниться тиск, то обидві поверхні труться одна об одну і створюють статичну електричну енергію від тертя. При цьому, цей статичний заряд електроди забирають в акумулятор або відразу на споживача (наприклад лампочку). Два ж міцних зовнішніх шари тримають внутрішні частини в потрібному місці і в потрібній формі, як би захищають.

Але інженери пішли ще далі, по-перше, зробили наногенератор простішим і легшим, використовуючи одну частину відразу для двох цілей. По-друге, вуглецеві субстанції є міцною основою, які одночасно проводить електроенергію. Команда використовувала губчастий шар вуглецю для утримання заряджених поверхонь на місці і проводячи електрику, яку генерує всередині пристрою.

Через свої крихітні розміри подібний пристрій можна використовувати для зарядки акумуляторів портативної електроніки, наприклад.

Поки цей пристрій є прототипом, але через свою конструкцію він може бути досить ефективним для масового виробництва.

Через те, що наногенератор є одночасно і міцним і дешевим, то він може кинути виклик іншим альтернативним джерелам енергії, наприклад сонячним батареям, які до сих пір мають високі матеріальні витрати, незважаючи на останні досягнення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button