Технології

Китай випробував на орбіті мініатюрний іонний двигун

Китайські інженери створили іонний двигун “кишенькового розміру”, який покликаний “продовжити життя малих космічних апаратів та запобігти їх перетворенню в небезпечне космічне сміття”. Двигун вже пройшов випробування на орбіті, пише газета China Daily.

Маневровий ракетний двигун розроблений пекінським інститутом номер 206 при Китайській корпорації аерокосмічної науки і техніки (CASC). Він був запущений на орбіту і протестований за допомогою китайського малого супутника “раніше в цьому році”, зазначає видання.

Іонний двигун — це електричний ракетний двигун, реактивна тяга в якому створюється на основі викиду іонізованої речовини, розігнаної в електричному полі. Даний китайський двигун зазначається у статті, відноситься до працюючих на рідких металах, зазвичай — цезій, індії та ртуті.

“Двигун вагою 300 г відповідає найсучаснішому рівню розвитку техніки рухова установка для малих супутників, які, за контрастом з великими супутниками, не мають великих ракетних двигунів, що приводяться в дію хімічним паливом”, — сказав журналістам головний конструктор інституту-розробника Дат Хуей. “Без великих паливних баків, насосів, вентилів і токсичного палива, новий пристрій легко переноситься і здатний забезпечити ефективне високоточне маневрування малих супутників”, — додав він.

Гао Хуей уточнив, що більшість апаратів працюють на низьких орбітах в статичному стані, поступово втрачаючи свою орбіту через відсутність агрегатів, здатних підтримувати задану висоту. При цьому для забезпечення перебування на потрібній висоті апарату досить невеликої сили. Крім того, розроблений пристрій дозволить продовжити життя і штучних супутниках Землі, що знаходяться на високій орбіті. Якщо ж вони виконали своє завдання, то не перетворитися в космічне сміття їм також дозволить використання малого двигуна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button