Людина

Людина звикає до читання поганих новин

Людина звикає до читання поганих новинНа офіційному сайті Тель- Авівського університету опублікована стаття ізраїльських психологів про те, що людський мозок при повторній “зустрічі” з негативною інформацією звикає до неї, а отже, вплив негативної інформації на психіку людини зменшується.

До подібних висновків вчені дійшли після проведених експериментів, заснованих на “емоційному ефекті Струпа”. Люди, які пройшли тест Струпа відповідали на питання про те, якого кольору те чи інше написане слово.

У переліку були різні по емоційному забарвленню слова: нейтральні (“стіл”, “стілець” і т. д.) і негативні (“тероризм”, “вбивство” і т. д.). Попередні дослідження показували, що більшість респондентів довше думає над тим, яким кольором написані негативні слова.

Ізраїльські психологи провели більш глибокий аналіз перерахованих вище результатів. Людям дали більше часу на роботу з негативними словами. З’ясувалося, що якщо люди протягом тривалого часу читають “похмурі” слова, то з часом їх реакція на колір таких слів стає швидкою, такою же, як і при роботі з нейтральними словами.

Так, проходження тесту Струпа, що складається з потоку негативної лексики, трохи псувало настрій піддослідних. Але при тривалому тесті вже не було різниці: на настрої учасників негатив вже не позначався.

“Якщо ви з ранку побачили в газеті заголовок про вибух або ще яку-небудь трагедії, то краще прочитати статтю цілком, піддавши себе дії негативної інформації, це звільнить вас на день і зменшить негативний ефект від новини, яку можна зустріти ще багато разів протягом дня “, – сказав Моше Шей Бен – Хаїм, один з авторів дослідження.

Натхнення: 9tv.co.il


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button