Людина

Хімія любові: окситоцин може сприяти моногамії у відносинах

“Прийти через романтику, залишитися через окситоцин. Такий нейробіологічний механізм моногамії, про що свідчить нове дослідження “, – пише Los Angeles Times.

Хімія любові: окситоцин може сприяти моногамії у відносинах

Чоловіки, які отримали ін’єкцію гормону окситоцину, повідомили про посилення потягу до своїх партнерок, але не до привабливих незнайомок, чиї фотографії їм продемонстрували. Про це свідчать дані дослідження, опубліковане в понеділок онлайн в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. При цьому їх мозок демонстрував підвищену активність в областях, що відповідають за заохочення і мотивацію, зазначає автор статті Джеффрі Моем.

“Моногамія досить дорого обходиться людям, тому тут необхідно свого роду винагорода, – зазначає Рене Хурлеман, психіатр з Боннського університету, який очолив дослідження. – Від людей, особливо від чоловіків, варто очікувати прагнення розкидати свої гени. Така потужна еволюційна сила, керуюча чоловічою поведінкою. Але що змушує чоловіків залишатися в моногамних відносинах?”

Відповідь така – стійка окситоцинова дієта, що сприяє виробленню дофаміну, нейромедіатора, який асоціюється із заохоченням, мотивацією і прихильністю.

Виробленні окситоцини сприяють відчуттю підтримки, обійми, ласки і статеві контакти. Все це може переважити бажання чоловіка розкидати гени, змусивши його залишитися вдома. Так що порада жінкам простий: оберігайте домашнє вогнище.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button