Людина

Хімія любові: окситоцин може сприяти моногамії у відносинах

«Прийти через романтику, залишитися через окситоцин. Такий нейробіологічний механізм моногамії, про що свідчить нове дослідження «, — пише Los Angeles Times.

Хімія любові: окситоцин може сприяти моногамії у відносинах

Чоловіки, які отримали ін’єкцію гормону окситоцину, повідомили про посилення потягу до своїх партнерок, але не до привабливих незнайомок, чиї фотографії їм продемонстрували. Про це свідчать дані дослідження, опубліковане в понеділок онлайн в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. При цьому їх мозок демонстрував підвищену активність в областях, що відповідають за заохочення і мотивацію, зазначає автор статті Джеффрі Моем.

«Моногамія досить дорого обходиться людям, тому тут необхідно свого роду винагорода, — зазначає Рене Хурлеман, психіатр з Боннського університету, який очолив дослідження. — Від людей, особливо від чоловіків, варто очікувати прагнення розкидати свої гени. Така потужна еволюційна сила, керуюча чоловічою поведінкою. Але що змушує чоловіків залишатися в моногамних відносинах?»

Відповідь така — стійка окситоцинова дієта, що сприяє виробленню дофаміну, нейромедіатора, який асоціюється із заохоченням, мотивацією і прихильністю.

Виробленні окситоцини сприяють відчуттю підтримки, обійми, ласки і статеві контакти. Все це може переважити бажання чоловіка розкидати гени, змусивши його залишитися вдома. Так що порада жінкам простий: оберігайте домашнє вогнище.

Кнопка «Наверх»
Закрыть