Здоров'я

У людей виявлені генетичні паразити

У людей виявлені генетичні паразитиВчені з Російської Федерації досліджували групу транспозонів, тобто «генетичних паразитів», які поширені в ДНК людей та інших ссавців, а також в геномах рослин.

Транспозони – це невеликі ділянки геному, які здатні копіювати самі себе, а також вбудовувати нові копії в різні ділянки геному. При цьому вони не кодують жодних білків, за що іноді їх називають «генетичними паразитами». Однак це не означає, що для організму транспозони зовсім не птрібні.

Вчені розповідають, що якщо в організмі є транспозони, то він здатний швидко змінити своє функціонування у відповідь на зміни в навколишньому середовищі. А якщо немає мобільних елементів, то всі перестановки і зміни зажадають набагато більше часу. Платою за мінливість геному є різні хвороби.

Вчені в процесі досліджень зробили висновок про те, що транспозон «запозичив» ДНК у своїх господарів. Є припущення про те, що тут задіяв механізм, який отримав назву горизонтального переносу генів, при якому фрагментами ДНК обмінюються клітини різних видів. У такому незвичайному обміні, як повідомили вчені, транспозони беруть участь частіше інших генів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button