Здоров'я

М’ясоїдам порадили додавати в свій раціон крохмаль

Дослідження австралійських учених показало, що непереварюванний крохмаль, який міститься в картоплі, бобових і цільних зернах, може допомогти компенсувати ефект від частого вживання червоного м’яса, що підвищує ризик розвитку раку кишечника. Результати проведеної роботи опубліковані в журналі Cancer Prevention Research.

Дієта з високим вмістом червоного м’яса підвищує ризик розвитку раку товстої кишки, тоді як непереварюванний крохмаль, навпаки, захищає від розвитку пухлин кишечника. Такий резистентний крохмаль стійкий до ферментативного переварювання в тонкій кишці і діє подібно харчовим волокнам. Цей вид крохмалю покращує перистальтику кишечника, і використовується кишковими бактеріями для виробництва жирних кислот з коротким ланцюгом (наприклад, бутирату), які знижують рівень онкогенних молекул мікроРНК, що сприяють розвитку колоректальному раку (раку товстої і прямої кишки).

foto_cikavosti_07.08.2014-05

Також непереварюванний крохмаль покращує чутливість клітин до інсуліну, знижує рівень холестерину в крові і сприяє більш ранній появі почуттю насичення, у зв’язку з чим продукти, що його містять, можуть бути використані для зниження ваги. Резистентний крохмаль присутній в таких продуктах, як банани (особливо зелені), зелень, картопля, бобові, вівсяні пластівці, коричневий (нешліфований) рис, макарони з цільних злаків і хліб борошна грубого помелу.

Читайте також: Європейські вчені створили м’ясо з овочів

У рандомізованому перехресному дослідженні, проведеному в Університеті Фліндерса, взяли участь 23 здорових добровольців у віці від 60 до 75 років, яких поділили на дві групи. Протягом місяця учасники однієї групи перебували на дієті з високим вмістом червоного м’яса, а добровольці з другої групи споживали червоне м’ясо в поєднанні з продуктом, що містить непереварюванний крохмаль. Через чотиритижневу перерву учасники випробування ще на один місяць перейшли на дієту іншої групи.

Як показали результати дослідження, щоденне вживання 300 грамів пісного червоного м’яса призвело до збільшення рівня онкогенних молекул мікроРНК-17-92 в тканинах прямої кишки. Але коли добровольці перейшли на дієту, яка містить крім червоного м’яса також 40 грамів резистентного крохмалю, рівень мікроРНК-17-92 знизився до звичайного рівня.

Зростання світового споживання м’яса підвищує важливість присутності непереварюванного крохмалю в раціоні харчування людини. «З 1960-х років споживання м’яса в Автралії, США, Європі та інших розвинутих країнах зросла майже у два рази, – зазначила головний автор роботи Карен Хамфріс (Karen Humphreys). – Дані проведеного дослідження вказують на те, що м’ясоїдам слід додавати в своє харчування продукти, що містять неперюванний крохмаль».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button