Технології

Нове «небесне око» для тотального превентивного стеження

Більшість наших страхів з приводу тотального стеження (в дусі «Великого брата») викликають безпілотники. Але зверніть увагу ось на що: фірма Persistent Surveillance Systems розробила систему фотокамер для легких літаків, що володіють воістину жахливим потенціалом.

Нове «небесне око» для тотального превентивного стеження

Система складається з дванадцяти камер з роздільною здатністю 192 мегапікселя, монтованих на звичайну «Сессну». Щомиті кожна камера робить знімок території площею приблизно 8 на 8 кілометрів. Літак летить на висоті 3000-3500 метрів, і регулярно відправляє операторам для аналізу детальні фотографії окремих територій. Тепер правоохоронні органи можуть, наприклад, простежити за маршрутами підозрюваного ще до здійснення злочину!

big_brat01_400

Така система стеження принципово відрізняється від звичайних поліцейських вертольотів, оснащених єдиною камерою з порівняно вузьким полем зору. Вертоліт випускають на пошук підозрюваного вже після того, як поліція дізналася про злочин, і шансів втікти у нього дуже багато. Нарешті, вертоліт летить дуже низько, і злочинець відразу зрозуміє, що за ним почалося полювання, і спробує втекти. Літак з Persistent Surveillance Systems, навпаки, літає на «непомітній» висоті, і може знаходитися в повітрі до восьми годин без перерви (мабуть, потім пілотові потрібен відпочинок).

Президент Persistent Surveillance Systems Росс Макнатт (Ross McNutt) заявив про те, що враховує всі складні питання недоторканності приватного життя, які піднімає його система. Чудово, звичайно, але правила існують і для того, щоб їх порушувати – нескладно собі уявити настирного поліцейського, який буде не проти «посунути» закон, полюючи за небезпечним злочинцем.

Натхнення: nauka21vek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button