Гумор

Найдивніші відкриття та винаходи вчених

Хто сказав, що наука завжди серйозна? Ви все ще уявляєте вчених у ролі академічних мужів у білих халатах, яким чуже почуття гумору? Забудьте про стереотипи. Допоможе вам у цьому добірка забавних наукових досліджень, які отримали Шнобелівську премію. Її вручають у Гарварді – за ті відкриття та винаходи, які спочатку змушують людину засміятися, а потім вже замислитися.

najdyvnishi_vynahody_500

Борода вченого – пристанище для мікробів

Вчені щодня ризикують заразити своїх рідних і близьких різними інфекціями, принесеними ними з лабораторії … на бороді. Таке відкриття зробили американські вчені. Вони стверджують, що обробка рослинності на обличчі милом і водою неефективна: вона не допомагає повністю позбутися від мікробів. Це було доведено експериментально: контакт піддослідної морської свинки з бородою, яку попередньо збризкували препаратом з ботуліновими паличками, а потім мили, призвів до смерті тварини.

[ads2] Пиво і часник відбивають апетит у п’явок

Норвезькі вчені Андерс Бархайм і Хоген Сандвік з університету в Бергені витратили чимало часу, щоб виявити гастрономічні пристрасті п’явок. Наприклад, в одному зі своїх експериментів вони занурювали п’явок в пиво різних сортів і потім перевіряли їх апетит. Пивні процедури черв’якам не сподобалися: після купання вони починали неприродно звиватися, втрачали хватку і навіть переверталися на спину. Ще гірше справа йшла з часником – п’явки просто напросто відмовлялися присмоктувати до місця, яке до цього було змазано рослиною. А ті, хто все ж таки кусав часникову область, через дві години помирали. З етичних міркуванням вчені у своїх експериментах часник більше не застосовували.

Відкриття для чаювання

У Великобританії до питання про чаюванні ставляться з великим трепетом. Напевно, саме тому англійські фізики вирішили з’ясувати, як найкраще вмачати печиво в цей напій. Експериментальним шляхом з’ясувалося, що різні види вимагають різного підходу: імбирне, наприклад, намокає буквально за кілька секунд, а от з твердими печивом доведеться повозитися.

Котячий кліщ людині у вуха!

Щоб з’ясувати, як людина переносить зараження котячим вушних кліщем, доктор ветеринарних наук Роберт Лопес з США виловлював членистоногих у тварин і пересаджував їх собі у вуха. Лопес з’ясував, що люди, як і кішки, відчувають свербіж і неприємні відчуття, що в кінцевому підсумку може призвести до глухоти. Мета вченого була – з’ясувати, що відчувають брати наші менші в немочі.

Швидкість в сирі

Іспанські хіміки з Політехнічного університету Валенсії спільно зі своїми колегами з університету Балеарських островів встановили, що швидкість ультразвуку в сирі чеддер залежить від його температури. Причому оптимальними показниками вчені визнали від 0 до 17 градусів за Цельсієм.

Лапи геть від клавіатури

Американський програміст Кріс Нісвандер навчив комп’ютер розпізнавати, хто друкує текст – кішка або людина. Його програма розпізнає котячі лапи на клавіатурі і блокує її, допоки тварина не відправила кому-небудь повідомлення. На екрані при цьому висвічується попередження. За словами Нісвандера, у кішок хронометраж натиснення клавіш і самі комбінації сильно відрізняються від людських.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button