Земля

Мангрові зарості зникли в Омані 6000 років тому через зміни клімату

6000 років тому мангрові зарості були широко поширені в Омані, однак сьогодні там зберігся тільки один особливо стійкий вид мангрових заростей: він зустрічається всього в декількох місцях. Так сталося через зміни клімату.

Нове дослідження Боннського університету в Німеччина стверджує, що колапс прибережних екосистем був викликаний кліматичними змінами. Справа не в падінні рівня моря або вплив людей, як це вважалося раніше.

Відзначається, що швидкість зникнення мангрових заростей була вражаючою: багато запасів були безповоротно втрачені протягом декількох десятиліть. Мангрові дерева займають особливу екологічну нішу: вони ростуть в так званому діапазоні припливів, тобто в прибережних районах, які знаходяться під водою під час припливу і висихають під час відливу. Мангрові зарості люблять теплий клімат, більшість видів не переносять температуру поверхні моря нижче 24 ° C.

Для того, щоб з’ясувати причини масової загибелі дерев, вчені досліджували скам’янілості, завдяки яким стало відомо, що раніше на узбережжі Оману було багато мангрових лагун. Однак близько 6000 років тому вони раптово майже повністю зникли. За підтримки наукового керівника, професора Геста Хоффманна, дослідники об’єднали численні геохімічні, седиментологічні і археологічні знахідки в загальну картину. В результаті з’ясувалося, що колапс цих екосистем має кліматичні чинники.

Результати тепер показують, що зміна клімату мала два наслідки: з одного боку, вона викликала засолення грунту, з іншого боку, рослинний покрив в постраждалих районах в цілому зменшився через посуху. Екосистеми мангрових заростей боролися до певного порогу, а потім зникли протягом десятиліть. В цей час єдині мангрові зарості в Омані відносяться до дуже стійких видів і зустрічаються лише в декількох місцях.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button