Різні цікавинки

Як вибрати інфрачервоний обігрівач?

teplograd_ikobogr_05_250Іноді, особливо в старих будинках, основна система опалення не справляється з підтриманням комфортної температури в оселі, і людям доводиться рятуватися додатковими видами обігріву. Сучасний ринок пропонує нам великий вибір додаткових опалювальних приладів, але особливе місце займають інфрачервоні обігрівачі. Вони компактні, мають високий ККД, а також вироблене ними тепло екологічно чисте. Якщо ви вирішуєте, який краще вибрати обігрівач, то вибираючи інфрачервоний опалювальний прилад ви можете бути впевнені, що ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких буде в безпеці. Давайте ж розберемося, як правильно вибрати обігрівачі інфрачервоні.

Види інфрачервоних обігрівачів

В основному інфрачервоні обігрівачі відрізняються один від одного тепловипромінюючими елементами. Всього існує три види таких елементів – це тепловипромінююча пластина, кварцова трубка і відкрита спіраль. Давайте тепер розглянемо кожен вид інфрачервоного обігрівача окремо.

Читайте також: Екологічне опалення

Інфрачервоні обігрівачі з відкритою спіраллю в якості тепловипромінюючого елемента, напевно, пам’ятають багато. У радянські часи такий обігрівач був практично в кожному будинку. Його спіраль розігрівалася до червоного. Сьогодні ці обігрівачі практично не використовують. Вони є пожежонебезпечними і, до того ж, спалюють кисень, внаслідок чого повітря в приміщенні стає дуже сухим.

У обігрівачах на основі кварцової трубки тепловипромінювальним елементом є все та ж спіраль, тільки закрита герметичним металом. У цьому випадку повітря з трубки відкачується і проблема висушення відпадає сама собою. Такі види інфрачервоних обігрівачів володіють найбільшим ККД, але вони мають деякі недоліки. Пов’язані вони з тим, що в процесі роботи трубка розігрівається до 700 ° С і як наслідок пил, що осідає на трубці, починає горіти. Через це в приміщенні може з’явитися неприємний запах, а у людей виникнути алергічна реакція.

Інфрачервоний обігрівач з тепловипромінюючою пластиною складається з так званого тена (трубчастого електронагрівача), що знаходиться всередині алюмінієвого анодованого профілю. Цей вид обігрівача є найбільш екологічно чистим і безпечним. Так як він розігрівається всього до 100 ° С, то не спалює ні пил, ні кисень. Єдиним його недоліком є ??тихе потріскування, яке викликане деякими фізичними властивостями нержавіючої сталі та алюмінію, з яких зроблений ТЕН.

Як правильно вибрати інфрачервоний обігрівач?

Після того, як ви визначилися, який інфрачервоний обігрівач вибрати, точніше який з його типів, саме час перейти до модельного ряду.

Перед вибором уважно огляньте пластину обігрівача, її колір і фактура повинні бути рівними і однорідними. У разі вибору обігрівача з тепловипромінюючою пластиною (цей тип є найприйнятнішим для більшості покупців), слід поцікавитися у продавця-консультанта, яку товщину шару анодування він має – товщина шару повинна бути не менше 25 мкм. При першому включенні такий обігрівач може піти тонкими тріщинами (павутинкою), але цього не варто лякатися, таке явище в межах допустимого.

Читайте також: Як вибрати масляний обігрівач

 

Дізнайтеся, з якого матеріалу зроблений ТЕН – в якісних обігрівачах це нержавіюча сталь. Огляньте корпус приладу, особливо його задню частину, яка зазвичай не пофарбована. Якщо ви помітите на ній сліди іржі, то це означає, що з іншого боку обігрівача фарба наносилася прямо на іржавий метал. А з часом іржа проявиться крізь фарбування, і це не тільки зробить ваш обігрівач непривабливим, а й зменшить термін його життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button