Екологія

Маршаллові острови стали найбільш радіоактивним місцем на планеті

Маршаллові острови, за оцінками вчених, стали найбільш радіоактивним місцем на Землі. Екологічна катастрофа сталася після ядерних випробувань США на деяких коралових атолах.

Колумбійський університет назвав Маршаллові острови найбільш небезпечними на планеті у зв’язку з екстремальним рівнем радіації. Маса знайденого в ході недавніх досліджень плутонію на острові Бікіні перевищила аналогічні показники у Чорнобилі до 1 тисяч разів. Всього на архіпелазі американська влада провела 67 випробувань ядерної зброї. За період з 1946 по 1958 рік ізотопів у ґрунті стало значно більше, ніж навколо Фукусіми і Прип’яті.

Незаселені в даний час північні атоли Еніветок і Бікіні стали епіцентрами використання смертоносної зброї. 15-мегатонний вибух «Касл Браво» обрушив радіоактивні опади на Утирік і сусідній Ронгелап.

Гамма-випромінювання і аналізи ґрунту показують, що фрукти з Маршаллових островів непридатні в їжу. Це ж може стосуватися риби і морепродуктів. Найбільш плачевні наслідки Холодної війни, на думку вчених, зачіпають північ архіпелагу.

Кнопка «Наверх»