Екологія

Вчені: Потепління провокує смертельну епідемію серед морських мешканців

Підвищення температури океану викликало епідемічну хвороба, яка може стати причиною вимирання тихоокеанської морської зірки і атлантичного лобстера, які мешкають біля узбережжя Канади і США. Вчені побоюються поширення хвороби на інших морських мешканців.

Як повідомляє видання Royal Society, проблема різкого скорочення популяції лобстерів і морських зірок піднімалася ще з 2013 року. В організмах цих істот були виявлені бактерії, які знищують імунітет. Вчені з університету Каліфорнії в той час не змогли пояснити, що стало причиною виникнення цього захворювання у морських мешканців.

Хвороби морських зірок можуть призвести до втрати щупалець, що веде до неминучої загибелі істоти. Атлантичні лобстери страждають недугами, які вражають їх захисні панцирі. Нагадаємо, що, так звана “соняшникова зірка”, що знаходиться на межі вимирання, і яка мешкає біля узбережжя Сан-Хуан, ризикує зовсім зникнути. Вчені побоюються, що неминуче потепління вод світового океану стане справжнім катаклізмом для поширення хвороб серед морської фауни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button