Людина

Звідки береться страх?

Людина неусвідомлено генерує емоції, здебільшого негативні, такі як страх і паніка, в основному для захисту організму. Цікавим є сам механізм виникнення цих негативних відчуттів.

За допомогою ряду експериментів вченим вдалося зрозуміти, як саме працює мозок у випадку впливу жахливих сцен або небезпечних факторів зовнішнього середовища.

Раніше було встановлено, що панічний страх зароджується в миндалевидному тілі: ця ділянка мозку відповідає за паніку і страх як у людей, так і у тварин. Вчені з Айови довели, що крім мигдалеподібного тіла в процесі формування панічних емоцій беруть участь і інші зони мозку. Вони зробили такі висновки в результаті проведення серії експериментів на людях з особливою генетичною патологією – хворобою Урбаха – Віті. При такій патології мигдалеподібне тіло руйнується.

strah_v_mozku_450

Дивний той факт, що люди з цією хворобою не відчувають страху перед типовими джерелами фобій – павуками, смертю, зміями, сильним болем.

Учасники з деградованим мигдалеподібним тілом при накопиченні в крові СО2 в обсязі 35 % відчували паніку. Виходить, що аж ніяк не тільки зазначена область мозку відповідальна за генерацію страху.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button