Всесвіт

Математики знають легкий шлях на Марс

Математики Франческо Топпуто (Francesco Topputo) та Едуард Белбруно (Edward Belbruno) розробили новий маршрут до Марса.

25-12-14-foto-600x329-1

Новий маршрут, розроблений німецькими математиками, ґрунтується на русі Марса і вирішує відразу дві проблеми, та робить третю складнішою. Запропонований шлях помітно знижує вартість подорожі і робить її менш залежною від взаєморозташування планет, зате часу на дорогу вимагає більше. Зараз основний маршрут вимагає величезної кількості палива, може бути ефективно використаний лише раз на 26 місяців, коли планети шикуються в потрібному порядку, і займає це півроку.

[ads2] За припущеннями математиків, потрібно використовувати техніку «балістичного захоплення», коли корабель закидається на марсоподібну орбіту і летить попереду планети. Зараз для розрахунку маршрутів використовується гомановська траєкторія, по якій космічний корабель відразу повинен потрапити в певне місце на планеті. Для того щоб корабель не розбився об планету, доводиться екстрено гальмувати, це призводить до втрати колосальної кількості палива. Новий маршрут припускає, що сила гравітації сама притягне корабель з орбіти на планету.

Читайте також: Американське агентство NASA планує пілотовані польоти до Марса

Вартість обох методів на старті приблизно однакова, але витрата палива другого менше на 25%, так як спалювання палива на стиковку з Марсом знижується. Це суттєва скоротить витрати і дозволить зробити корабель легшим і дозволить взяти більше корисного вантажу. З іншого боку, рейс буде тривати на два місяці довше-вісім місяців проти шести.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button