Здоров'я

Медики розробили нову вакцину проти раку простати

Вчені з Королівського коледжу Лондона розробили радикально новий метод лікування раку передміхурової залози, при якому ін’єкції в пухлину зміцнюють імунну систему, допомагаючи їй знищувати злоякісні клітини.

Хоча за останні кілька років імунотерапія для боротьби з пухлинами в нирках, легенях і інших органах стала вельми доступною, ні один з даних варіантів лікування не підходить для раку простати, від якого помирає 12000 чоловіків в рік. Але тепер фахівці придумали новий метод, що використовує штучну версію білка природного походження під назвою IL-15, який збільшує кількість і ефективність клітин, що борються з раком. В даний час майже три чверті чоловіків, у яких діагностовано прогресуючий рак передміхурової залози, помирає протягом 5 років – це означає, що показники виживання при даному виді раку набагато нижче, ніж при інших видах онкологічного захворювання.

Найближчим часом фахівці планують почати дослідження за участю 20 чоловіків із запущеним раком простати за підтримки Дослідницького центру раку простати (PCRC). Експерти сподіваються, що новий метод лікування допоможе зменшити пухлини передміхурової залози, а також забезпечити тривалий захист від цієї хвороби. Клітини організму природним чином містять незначну кількість білка IL-15, але його ін’єкція безпосередньо в пухлину підвищує рівень білка, допомагаючи імунній системі атакувати рак.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»