Здоров'я

На чому краще спати?

На чому краще спати?Де спати – на дивані, на ліжку або, може бути, на голій підлозі ? питання не рядове, оскільки від відповіді на нього залежить наше здоров’я. Що краще для спини та голови, що дасть нам відпочинок, а не посилить біль і неприємні відчуття нашого хребта?

Сон важливіше їжі!

Здоровий сон – це запорука нашої активності протягом дня і не тільки: ми проводимо у сні близько третини нашого життя, при цьому під час сну відбувається зміна нашого гормонального статусу, зміна мозкової і психічної активності, зміна роботи внутрішніх органів і систем.

Найбільш корисний повноцінний нічний сон, в той час як будь-які порушення сну можуть негативно позначатися на здоров’ї людини. Наприклад, за даними британських вчених, денний сон сприяє розвитку цукрового діабету другого типу.

Більше того: ще в XIX столітті російськими фізіологами було доведено, що, з точки зору здоров’я людини, сон робить набагато більш сильний вплив на людське тіло, ніж харчування.

Чи важливо те, на чому ми спимо? Звичайно ж «ТАК»!

Економія на собі

Для нашої країни характерні високі ціни на житло і низькі зарплати, тому більшість вітчизняних сімей проживає в невеликих квартирках, де кожен квадратний метр суворо лімітований і всі меблі підбирається за принципом «мінімум місця – максимум користі».

З цієї точки зору в якості місця для сну найбільш привабливі розкладні дивани типу «акордеон» та розкладні ліжка, типу «єврокнижка».

Диван особливо привабливий, оскільки він може використовуватися і вночі – для сну, і вдень – для прийому гостей, і ввечері – для спільного перегляду телевізора усіма членами сім’ї.

Диван економить місце і гроші, може бути використаний в будь-якій квартирі (є багато різновидів: викатні, кутові і т.д.) і в будь-якому інтер’єрі (є багато різновидів з різних матеріалів, різного кольору і забарвлення).
Однак у більшості випадків такі спальні місця не надто ергономічні, і сон на них далекий від ідеального, оскільки, як правило, в диванах не використовуються спеціальні матраци і можливість заміни матраца не передбачена.

А це часто призводить до болів у хребті, які виникли внаслідок розвитку остеохондрозу.

Біль у спині, головний біль, болі в шиї, затерплі, перенапружені, скручені у вузли м’язи – якщо Ви уранці відчуваєте ці симптоми, то, швидше за все, Ваше спальне місце не задовольняє вимогам Вашого тіла до здорового місця для сну. А значить, Ваш сон не оздоровлює Вас, а навпаки ? послаблює і вимотує.
Під час сну у м’язів повинна з’явитися можливість розслабитися. Це знизить навантаження на хребці, міжхребцеві диски і нерви, в результаті чого вони зможуть відновлюватися в нічний час.

По нормі зручне спальне місце дозволяє знизити нічне навантаження на хребет, у порівнянні з денною, приблизно в 2-3 рази.

Матрац – основа комфорту!

Ліжка займають більше місця і в середньому коштують дорожче диванів, проте з точки зору можливості створення «гнізда», в якому можна буде довго і з комфортом валятися і відсипатися, ліжко, безсумнівно, перевершує диван.

Хороша ліжко – це не тільки основа, але і правильно підібраний матрац здатний дати повноцінний відпочинок нашій спині. Ортопедичні матраци від Donson, підібрати зможете на сторінці сайту, цілком відповідають таким вимогам.

Матрац з належними ортопедичними властивостями не повинен бути занадто жорстким, тому поширеним порадам із серії «потрібно спати на підлозі» слідувати не варто. Тверда поверхня буде здавлювати і деформувати хребет і м’які тканини, що не піде на користь нашому здоров’ю.

З м’якими матрацами інша проблема: під час сну на них відбувається значне викривлення хребта через різницю в масі різних частин тіла. Наприклад, під тазом ліжко промінается набагато більше, ніж під грудним відділом хребта.

До речі, з цієї ж причини не варто для тривалого сну використовувати гамаки.

Оптимальний матрац повинен бути напівжорстким і рівним (будь-які ямки на спальному місці – це погано!) І забезпечувати повноцінний захист хребта від прогину при будь-якому положенні тіла в процесі сну.

Ватні, повстяні і пухові матраци сьогодні стали пережитком минулого. Сучасний ортопедичний матрац нагадує пиріг, що складається з декількох послідовних шарів: чохол, м’який шар (натуральний або синтетичний латекс, бавовна, холофайбер, водорості і т.д.), твердий шар (повсть, кокос (койра), кінський волос і т.д .) і основа.
Чим більш якісний матеріал використаний в матраці, тим довше він служить. Однак просівший і обм’яклий матрац не обов’язково викидати і замінювати на новий: хорошим способом зберегти свої гроші може стати покупка якісного наматрасника, наприклад з 2-3 мм шаром міцної койри….


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button