Людина

Огрядні жінки ризикують втратити слух

Огрядні жінки ризикують втратити слухОкрім зниження якості життя, підвищеного навантаження на серце і опорно-руховий апарат, зайва вага загрожує жінкам втратою слуху в літньому віці. Про це повідомляють дослідники з Гарварду і лікарні Брігама – однієї з найбільш авторитетних медичних установ у питаннях жіночого здоров’я.

Порушення слуху у людей похилого віку є досить поширеною проблемою, як правило, супроводжує такий цілком природний процес, як старіння організму. Але медики неодноразово помічали, що у огрядних людей патології та зниження слуху спостерігаються набагато частіше і в більш ранньому віці.

Щоб перевірити, чи є зв’язок між індексом маси тіла і гостротою слуху, вчені зібрали інформацію про більш ніж 68 тисячах жінок (68421). Були враховані ІМТ, об’єм талії в сантиметрах, харчові пристрасті, рівень фізичної активності. Крім того, всі учасниці пройшли пильну перевірку у отоларинголога. Як з’ясувалося після підведення підсумків, якщо показник ІМТ становив 30-34, то ризик втрати слуху дорівнював 17 %. ІМТ від 40 збільшував ризик до 25%. Порівнювали результати з показниками жінок, у яких ІМТ не перевищував 25. Об’єм талії також впливає на якість слуху. Талія від 80 до 88 см збільшує ризик на 11 %. Талія від 90 см підвищує його на 27 %, в ??порівнянні з дамами, у яких талія менше 71 см.

Вчені також відзначають, що у своєму дослідженні вони звернули увагу на вплив фізичних навантажень. В результаті, були отримані переконливі докази, що вправи і активний спосіб життя істотно знижують ризик втрати слуху. Навіть звичайна прогулянка пішки, що займає дві години, призводить до зниження ризику не менше ніж на 15 %. Якщо ж виділяти якийсь час для гімнастики або аеробних вправ, то ризик скоротиться ще на кілька відсотків.

Натхнення: heart4life.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button