Різне

Мінеральні води Моршина

Без мінеральних вод ми б могли ніколи не дізнатися про таке містечко як Моршин. Саме вони є його головним багатством і цілющою силою. Вдале розташування курорту в передгірному прогині Карпат, де до поверхні з соленосної товщі виходять підземні води, збагачені мінералами та іншими сполуками, робить його настільки відвідуваним.

Мінеральні води Моршина

Санаторії Моршина застосовують всі мінеральні води, які є в місцевих джерелах, а вони дуже різноманітні і корисні. Для терапії використовуються як сильно, так і слабо мінералізовані води. Деякі з них гарні для зовнішнього застосування, деякі – для внутрішнього, фахівці постійно перебувають у пошуку нових способів.

Приїжджаючі туристи, які часто зупиняються в комфортному , зазвичай п’ють воду з джерел 1, 4 і 6. Джерело № 1 (мінералізація 165 г/л), що дає хлоридно-сульфатний калієво-натрієво-магнієвий розсіл, має загальнооздоровчий ефект, а також підсилює сечогінну і жовчогінну функцію. Вода сприяє виведенню токсинів, нітратів, радіонуклідів і канцерогенів. Вдосконалюваний під її дією обмін речовин стає причиною зміцнення імунітету.

Санаторії в Моршині використовують джерело № 1 при проблемах з жовчним міхуром, печінкою і жовчовивідними протоками. Вона рекомендується при діареї і підвищеній моторно- евакуаторній функції кишечника. Цю воду п’ють при гастритах, але тільки з нормальною або зниженою кислотністю. Цінність її дуже висока, так як в її складі є титан, мідь, стронцій, залізо, цинк, алюміній і кобальт.

Джерело № 4 відоме всім жителям України і навіть за кордоном, тому що ця вода продається в магазинах під назвою «Моршинська». Гідрокарбонатно- кальцієвий розсіл підходить абсолютно всім і може вживатися щодня. Санаторії приписують її при сечокам’яній хворобі, пієлонефритах і сечокислих діатезах.

Хлоридно-сульфатне калієво-натрієво-магнієве джерело № 6 відрізняється від № 1, мінералізація його вища і коливається від 185 до 238 г / л. У воді високий вміст сульфатів калію і магнію. У Моршин нерідко приїжджають саме заради цієї свердловини, яка допомагає впоратися з колітом, запорами і виразкою дванадцятипалої кишки. Санаторії рекомендують пити воду № 4 при зниженій моторно-евакуаторній функції кишечника.

На курорт приїжджають не тільки для того, щоб пити цілющі мінеральні води. Останні в рівній мірі використовуються ще й для зрошень і промивань. Особливо часто санаторії призначають такі процедури при проблемах з кишечником. Вони незамінні також при гінекологічних проблемах, алергіях і захворюваннях дихальних шляхів. У такому випадку мінеральні води використовуються у вигляді інгаляцій.

Так як Моршин – це відомий бальнеологічний курорт, не дивно, що розсоли беруться для прийняття ванн. Найбільший ефект при такому застосуванні дають високомінералізовані ропи поверхневих шарів свердловин № 20 та № 1.

Приїжджаючи в цей дивовижний куточок Карпат, легко оздоровитися, користуючись виключно мінеральними дарами природи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button