Здоров'я

Ознаки нестачі білка в організмі

Білок — це один з найбільш важливих елементів, складових в організм людини. Іноді людина не замислюється про те, як правильно харчуватися і в разі хвороби намагається розв’язувати проблему медикаментами. Адже багато захворювань є наслідком нестачі тих чи інших речовин. Всі пам’ятають знамениту цингу? Яка забрала тисячі життів, поки люди зрозуміли, що всьому виною нестача вітамінів. Це стосується і інших важливих для організму елементів. Нерідко наш власний організм, може підказати в чому він потребує. Важливо правильно розпізнати такі підказки.

Сьогодні розглянемо випадок, при якому організм намагається дати зрозуміти, що йому не вистачає білка.

Головна робота білка в організмі, спрямована на утримання в крові цукру. Це веде не до бажання з’їсти яловичу відбивну, а до бажання постійно їсти солодке. Воно просто переслідує і не дає відчуття насичення. Людина постійно відчуває голод і бажання їсти солодощі. Саме солодке намагається замінити дефіцит білка.

Постійні коливання цукру в крові, ведуть до неуважності свідомості і втраті концентрації уваги. Людина постійно щось забуває і не може зосередитися на одній справі. Часто навіть прочитавши сторінку тексту, через п’ять хвилин важко згадати прочитане. Це ознака дефіциту білка.

При постійному дефіциті білкової їжі, може помітно почати випадати волосся. Оскільки білок — це будівельний матеріал нових клітин в тому числі і для волосяних фолікул.

Оскільки білок є будівельним матеріалом для всіх клітин, то його дефіцит призводить до зменшення м’язів. З часом людина починає відчувати постійну слабкість і сильний занепад сил. Це може потягнути за собою ряд неприємних захворювань.

Це ж стосується і імунітету. При загальній нестачі білка, погіршується і опірність організму. Це дозволить вірусам і бактеріям безперешкодно розмножуватися в організмі і викликати постійні хвороби, які можуть стати хронічними.

Якщо дефіцит білка викликаний саме відсутністю його в раціоні людини, то слід регулярно вживати такі продукти як: перепелині яйця, яловичину, м’ясо птиці, сири, морську рибу і всі молочні продукти.

Кнопка «Наверх»
Закрыть