Здоров'я

Щури заражають людей щурячим гепатитом

В Гонконгу був зафіксований другий випадок зараження людини щурячим гепатит E.

Щурячий гепатит E до цієї осені ніколи раніше не реєструвався у людей, однак у вересні захворювання було діагностовано у 56-річного чоловіка з Гонконгу; після курсу лікування противірусним препаратом, як зазначалося, пацієнт повністю одужав. Через два місяці було зареєстровано другий випадок зараження людини даними гепатит; заразилася 70-річна жінка, яка також з Гонконгу: правда, хвороба вона перенесла ще в минулому році.

Як повідомляє видання South China Morning Post, пенсіонерка страждала від болю в животі і поганого самопочуття — тому вирішила звернутися в лікарню: це відбувалося на початку травня 2017 року. Там вона пробула відносно недовго — повністю відновилася і виписалася. Через деякий час, однак, знову проаналізувавши зразки крові пацієнтки, фахівці встановили, що жінка заразилася щурячим гепатитом E.

Жінка повідомила, що не пам’ятає, щоб як-небудь безпосередньо контактувала з гризунами або їх екскретами і не помічала цих тварин поруч з будинком (втім, не можна виключати, що щурячий послід потрапив у воду або їжу хворої непомітно). Чоловік, який переніс щурячий гепатит цієї осені, і жінка, яка перехворіла гепатитом в минулому році, жили в одному районі Гонконгу всього приблизно в трьох кілометрах один від одного.

Перший і другий випадок зараження, як передбачається, пов’язані з сильно пригніченим імунітетом пацієнтів (так, чоловік, який заразився на щурячий гепатит, брав препарати, що пригнічують імунітет, після перенесеної трансплантації печінки): з-за цього пацієнти виявилися настільки уразливі для інфекції. Втім, на даний момент фахівці точно не знають, як саме і чому сталося зараження в тому і в іншому випадку.

Всі гепатити об’єднує те, що це запальні захворювання печінки. При цьому не всі гепатити інфекційні — так, існують гепатити, які викликані алкоголем або лікарськими засобами.

Кнопка «Наверх»
Закрыть