Здоров'я

Молоко змиває бактеріальну кислоту зі зубів

Якщо у вас немає можливості почистити зуби після їжі, просто випийте молока: воно підніме водневий показник і не дасть бактеріям зруйнувати зубну емаль.

Навіть якщо ми харчуємося дієтичними злаковими кашами, то все одно з’їдаємо разом з ними певну порцію вуглеводів, нехай і модифікованих так, щоб задовольняти дієтичним вимогам. І ці вуглеводи, природно, служать їжею для бактерій ротової порожнини.

Досить поглинати за день 60 г вуглеводів (не так вже й багато), щоб ризик карієсу помітно збільшився.

Причина карієсу – у підвищеній кислотності, створюваної бактеріями: після зернової каші рівень кислотності на поверхні дорівнює 5,83 і тримається півгодини (тоді як фізіологічне значення цього показника коливається близько 7, а кислотність шлункового соку дорівнює 1-2). Однак від зайвої «кислоти» можна позбутися. Дослідники з Іллінойського університету в Чикаго (США) радять робити це за допомогою молока.

Крістін Ву і її колеги годували два десятки добровольців фруктово-злаковими пластівцями, після чого поїли їх молоком, апельсиновим соком або простою водою. Одночасно за допомогою електродів, закріплених між корінними зубами, вимірювали кислотність на поверхні зубної емалі.

Як пишуть вчені в Journal of the American Dental Association, після апельсинового соку кислотність на зубах залишалася колишньою протягом півгодини. У тих, хто пив воду, водневий показник ставав більш нейтральним, наближаючись до 6,02. Але найкраще справи йшли у тих, кого пригощали молоком: у них pH за ті ж півгодини піднімався до 6,48.

Кислотність самого молока дорівнює 6,4-6,7; крім того, відома його роль у ремінералізації зубного матеріалу, так що є всі підстави закінчувати свій сніданок (нехай навіть він складається з виключно здоровою кашки) склянкою молока – це допоможе зупинити карієс. Звичайно, можна чистити зуби зубною пастою, але для цього не завжди є час і можливість.

Однак дослідники застерігають від змішування вуглеводних зернових продуктів і молока: за їх словами, такий коктейль діє на зуби подібно сиропу, тому ніякої користі від молока в такому вигляді немає.

Натхнення: compulenta.computerra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button