Людина

Гроші харчових компаній заважають вченим “бачити” шкоду солодких напоїв

Автори оглядів, які одержували гроші від представників харчової індустрії, в п’ять разів частіше робили висновки, що наукові дані не підтверджують зв’язок між солодкими напоями та ожирінням. Навпаки, більшість авторів незалежних оглядів дійшли висновку, що солодкі напої сприяють набору ваги.

Фінансування від компаній, що виробляють їжу або напої, може змусити дослідників “не помітити” зв’язку між вживанням солодких напоїв і ожирінням, говориться в статті, опублікованій в журналі PLoS Medicine.

Гроші харчових компаній заважають вченим "бачити" шкоду солодких напоїв

Відомо, що результати досліджень лікарських препаратів, які фінансуються фармацевтичними компаніями, можуть бути упереджені. Діючи в інтересах спонсора, автори статті можуть підкреслити позитивні результати і ” сховати” небажані побічні ефекти в надрах статті або зовсім ними знехтувати. До цих пір було мало вивчено вплив фінансування з боку виробників на висновки досліджень, присвячених їжі і напоїв.

Майра Бес – Растрольо (Maira Bes – Rastrollo) з університету Наварри в Памплоні (Іспанія) і її колеги проаналізували 17 систематичних оглядів, присвячених зв’язку між вживанням солодких напоїв і ожирінням. Автори шести з них працювали в харчовій промисловості або отримували фінансування від компаній- виробників їжі або напоїв. У систематичних оглядах вчені збирають і аналізують окремі дослідження з якої-небудь теми. У таких роботах застосовується стандартна методологія, мета якої – гарантувати об’єктивність висновків, тому вони вважаються надійним джерелом наукових даних.

Біс – Растрольо і її колеги виявили, що автори оглядів, які одержували гроші від представників харчової індустрії, в п’ять разів частіше робили висновки, що наукові дані не підтверджують зв’язок між солодкими напоями та ожирінням. Навпаки, більшість авторів незалежних оглядів дійшли висновку, що солодкі напої сприяють набору ваги.

Робота вчених не дозволяє зробити остаточний висновок про шкоду солодких напоїв для фігури, проте змушують засумніватися в об’єктивності дослідників, що отримують фінансування від представників харчової індустрії.
Біс – Растрольо і її колеги не отримували фінансування від будь-яких компаній.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button