Наука

Мозковий імплантат може витягнути людей з коми

Як правило, пацієнти, які тривалий час перебували в комі, стикаються з меншими шансами на пробудження. Однак нове дослідження, результати якого були опубліковані на порталі futurism.com, продемонструвало, що використання електродів для постачання електричних імпульсів в певну область мозку, пов’язану зі свідомістю, може дати надію навіть у найбільш, здавалося б, безнадійних випадках. Так, експеримент, проведений у стінах Університету Вісконсину, показує, що спеціально сконструйовані мозкові імплантати можуть дозволити потерпілим у результаті нещасного випадку або хвороби пацієнтам вести нормальне повсякденне життя.

Мозговой имплантат может вытащить людей из комы

Кома — стан між життям і смертю, під час якого хворий повністю втрачає можливість контактувати з навколишнім світом

Пристрій, здатний вивести людину з коми

Кома — вкрай маловивчений стан людини, що характеризується повним пригніченням центральної нервової системи. Відомо, що зараз подібний стан є досить поширеним явищем, складаючи до 3% всіх звернень у відділення реанімації та інтенсивної терапії. Найбільш довгим перебуванням в коматозному стані вважається випадок, що стався з Едуардою О’Бара, яка пробула в комі цілих 42 роки. На жаль, вибратися зі стану жінці так і не вдалося, що і призвело до її загибелі в 2012 році. Іншим аналогічним випадком стало пригода з Террі Уоллісом, який провів у комі близько 17 років. Дивом виживши після автомобільної аварії, чоловік впав у коматозний стан, який, на щастя для близьких Уолліса, вдало завершився, а сам Террі повністю відновився в найкоротші терміни.

Для того, щоб дати надію тим пацієнтам, які перебувають у комі, в одному з експериментів американських дослідників в мозок піддослідних мавп були імплантовані спеціальні електроди, які дозволяли вченим провести один з методів глибокої стимуляції мозку. Для проведення маніпуляції вченим було необхідно імплантувати в мозок тварин спеціальні пристрої, які посилали електричні імпульси в зону центрального бічного таламуса. Як виявилося, стимуляція даної області головного мозку дозволила мавпам відкривати очі, рухати кінцівками і тілами. Крім того, за повідомленням джерела, під час експерименту змінювалися навіть життєві показники тварин, які становлять температуру тіла, частоту серцевих скорочень і пульс живої істоти. Хоча, відразу після припинення стимуляції мавпи знову занурилися в кому.

Мозговой имплантат может вытащить людей из комы

Глибоке мозкове стимулювання показало гарні результати при поверненні мавп з коми

Дослідники впевнені, що хоча до можливості практичного застосування результатів експерименту повинно пройти ще кілька років, перші кроки у створенні мозкового імплантату для повернення хворих з коми вже зроблені. Для подальшого вдосконалення технології вченим необхідно провести додаткові тести на мавпах, результати яких дозволять фахівцям побачити, чи можуть тварини виконувати більш складні завдання, перебуваючи під впливом інтенсивного мозкового стимулювання.

Після того, як випробування на тварин будуть закінчені, а лікування буде визнано ефективним, технологія пробудження з коми може бути вперше випробувана і на людях.

Натхнення: hi-news.ru

Кнопка «Наверх»