Людина

Мозок людини може зберігати в 10 разів більше інформації, ніж вважалося раніше

Мозок людини має потенціал, який в 10 разів більше, ніж вважалося раніше. Так вважають американські вчені з Інституту Солка, які виміряли ємність синапсів – з’єднань головного мозку, які відповідають за зберігання спогадів. Вони виявили, що, в середньому, один синапс може вмістити близько 4,7 біт інформації. Це означає, що людський мозок має ємність 1 петабайт, або 1000000000000000 байт.

b9a256a458c18b515a664b92071397cd

Експерти розробили тривимірну модель тканини гіпокампу – області мозку, відповідальної за переведення інформації з короткочасної пам’яті в довготривалу – у щурів і виявили дивну особливість. Як виявилося, близько 10% синапсів були продубльовані. Ці дублікати практично не відрізнялися від оригіналів за формою, об’єму та площі поверхні. Також було встановлено, що всі синапси змінюють свій розмір залежно від передачі інформації між нейронами.

На думку вчених, синапси здатні збільшуватися в розмірі 10 разів, а це говорить про те, що людський мозок здатний зберігати велику кількість інформації, сумарну з масивом даних зі всього Інтернету. Дослідники вважають, що отримані результати можуть допомогти вченим розробити надточні енергоефективні комп’ютери, особливо ті, які використовують штучні нейронні мережі, здатні до складного навчання і аналізу.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button