Здоров'я

Вчені будуть лікувати рак вірусами

Вчені продовжують розробки, які допомогли б людству в боротьбі з одним з найстрашніших захворювань – онкологією.

На сьогодні за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, онкопатології стоять на другому місці за поширенням у світі. У 2018-му році від неї вже загинули 9 600 000 людина.

Експерти і раніше заявляли, що існує вірогідність лікування від грізної хвороби шляхом штучного зараження людини іншими хворобами, які будуть знищувати ракові клітини. Зокрема, про те, що віруси можуть стати зброєю для боротьби з раком заговорили ще на початку двадцятого століття, коли лікарі спостерігали різку ремісію в онкохворих пацієнтів після зараження їх вірусними захворюваннями.

Для цієї мети в лабораторних умовах були «випробувані» дії різних вірусів, які могли б заразити пухлину і знищити її.

Зокрема, йшлося про такий вірус як Сенека-Валлі, який, на думку фахівців, був найбільш перспективним «борцем» з раком: вбиваючи погані клітини, він не торкався до здорових.

Однак ситуація ускладнювалася тим, що при появі даного вірусу в організмі людини її імунна система починала працювати на всю потужність, намагаючись позбавитися від «ворога» і знищувала його за пару тижнів, яких не було достатньо для того, щоб вірус встиг впоратися з усіма злоякісними клітинами.

Напередодні вчені з університетів Нової Зеландії і Японії опублікували нову роботу, яка стосується поведінки антиракового вірусу і яка може стати проривом у лікуванні онкозахворювань шляхом зараження вірусами пухлинних клітин.

На думку дослідників їх робота дозволить застосовувати вірус Сенека-Валлі так, щоб «приспати пильність» імунної системи й навіть позбавити її стійкості до цього виду вірусу.

З цією метою, як підкреслюють експерти, необхідно буде його модифікувати, залишивши тільки частину, яка робить ударний вплив на уражені клітини та їх рецептори.

Якщо проведені роботи будуть вдалими, то в недалекому майбутньому будуть розроблені препарати, які зможуть знищувати більш ніж половину всіх існуючих видів ракових клітин.

Іншими словами, говорять вчені, вірус Сенека-Валлі є тим самим «чарівним ключем, який підійде майже до будь-яких дверей» в онкології і який буде ефективно знищувати різні типи пухлин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button