Головна / Здоров'я / Вчені з’ясували, як схуднути, не займаючись спортом

Вчені з’ясували, як схуднути, не займаючись спортом

Результати останнього дослідження порадують тих, хто хоче схуднути, але при цьому не може або не хоче відвідувати тренажерний зал, і виснажувати себе важкими тренуваннями.

Люди, які прокидаються і лягають спати кожний день в один і той же час, виявилися стрункішими тих, у кого сон нерегулярний, говориться в дослідженні.

Вчені з'ясували, як схуднути, не займаючись спортом

Протягом декількох тижнів дослідники вивчали понад 300 жінок у віці від 17 до 26 років, і в підсумку виявили, що ті, у кого час відходу до сну і пробудження впорядковано, мають менше жиру в організмі. На початку дослідження у добровольців оцінювали процентний вміст жиру в організмі, після чого їм видавався пристрій, здатний фіксувати їх фізичну активність протягом дня, а також сон вночі.

Нове дослідження виявило, що у ті, хто спить менше 6,5 або більше 8,5 годин вночі, мають більш високий рівень жиру в організмі. Жінки, у яких тривалість сну протягом тижня відрізняється більше ніж на 90 хвилин, мають більш високий рівень жиру, ніж ті, у кого це коливання не перевищує 60 хвилин.

Професор Брюс Бейлі сказав, що погана якість сну може призвести до збільшення жирових відкладень, оскільки недолік відпочинку впливає на вироблення гормону, пов’язаного з апетитом.

«У нас є внутрішній годинник, і збиваючи їх ритм, ми впливаємо на нашу фізіологію», — сказав професор Бейлі.

Він каже, що є способи поліпшити якість сну, такі як регулярні фізичні вправи, тиша і відсутність світла в спальні. «Люди часто жертвують сном, намагаючись встигнути зробити більше, дуже часто так роблять студенти», — сказав професор Бейлі.

Попередні дослідження вчених з Університету Темпл у Філадельфії показало, що коли люди добре висипаються вночі, вони рідше відчувають почуття голоду, оскільки рівень регулюючого гормону лептину знаходиться в нормі. Вони також виявили, що ті діти, які спали більше, споживали в день на 134 калорій менше, і як наслідок — худнули.

Ці висновки були засновані на дослідженні, проведеному в клініки Майо в Рочестері, штат Міннесота, яке також показало, що люди, які страждають від нестачі сну, споживають більше калорій. Дослідники вивчили 17 здорових молодих людей і виявили, що коли вони були позбавлені сну, вони їли більше.

Дослідники вважають, що це відбувалося через те, що через втому в організмі добровольців підвищувався рівень гормонів лептину та греліну, які пов’язані з почуттям голоду, повідомляє Mail Online….

Натхнення: fedpost.ru