Всесвіт

Температуру поверхні астероїда виміряли з раніше недоступною точністю

Обсерваторія в Чилі провела вимірювання температури поверхні астероїдів з найвищою роздільною здатністю, коли-небудь отриманою з Землі.Вчені ретельно вивчили хвилі довжиною в 1 мм, які видає астероїд Психея і на основі цих даних отримали температурну карту об’єкта, по ній можна дізнатися більше про властивості його поверхні.

У Психеї є велика кількість заліза і нікелю, причому без жодних домішок води або водомістких мінералів, що досить рідкісне явище. Також було виявлено невелику кількість піроксенів. Тому вчені припускають, що Психея – це металеве ядро ??або фрагмент більшого тіла, протоастероїда, який був зруйнований.

“Рання сонячна система була жорстоким місцем: планети об’єднувалися, а потім стикалися, міняли орбіти. Ми думаємо, що фрагменти їх ядер, мантії й кори можна знайти сьогодні в вигляді астероїдів. Наприклад Психея дає нам єдину реальну можливість безпосередньо вивчити ядра планетоподібних об’єктів” – вважає Кетрін де Клеєр, провідний автор статті й доцент з Каліфорнійського технологічного інституту

Вивчення таких маленьких і далеких об’єктів як Психея, яка зараз знаходиться від 179,5 до 329 млн км від Землі, це серйозна проблема, тому НАСА планує відправити зонд на астероїд, щоб зібрати про нього дані поблизу.

Однак до запуску місії спостереження за Психеєю тривають: в новій роботі автори вивчили дані з 66 радіотелескопів і на основі них склали карту теплових випромінювань з усією поверхні Психеї.

Зробити вимірювання з такою точністю вдалося завдяки комплексу радіотелескопів ALMA, який спостерігав Психею на міліметрових довжинах хвиль, які довші інфрачервоних. Автори використовували довші хвилі й це дозволило їм об’єднати дані з усіх телескопів.

Дослідження підтвердило, що теплова інерція Психеї вище, ніж у типового астероїда. Це означає, що вона має незвично щільну або провідну поверхню. Коли де Клеєр і команда проаналізували дані, вони також виявили, що теплове випромінювання Психеї становить всього 60% від того, що віддає типова поверхня з такою тепловою інерцією. Це говорить про те, що поверхня Психеї складається не менше ніж на 30% з металу.

 

Аналіз поляризації випромінювання допоміг дослідникам приблизно визначити, яку форму приймає цей метал: зазвичай гладка тверда поверхня астероїда випромінює поляризоване світло. Однак світло від Психеї було розсіяним, ймовірно її поверхня покрита металевими горбами.

Методи, описані в цьому дослідженні, відкривають нові можливості для докладного вивчення особливостей астероїдів. Автори роботи планують застосувати аналогічні методи до інших великих об’єктів в поясі астероїдів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button