Всесвіт

На орбіті Сатурна знайшли 20 нових супутників

Нещодавно астрономи зробили чергове відкриття, виявивши на орбіті Сатурна 20 дрібних супутників, про яких раніше не було нічого відомо. Тепер кількість супутників гігантської планети збільшилася до 82, що дозволило Сатурну обігнати за цим показником Юпітер.

Всі нові супутники мають крихітні розміри, їх діаметр приблизно дорівнює п’яти кілометрам. Більш того, 17 з них мають ретроградну орбіту, простіше кажучи, обертаються по орбіті навколо Сатурна в протилежному його власному обертанню напрямку. При цьому, орбітальний період кожного такого супутника перевищує три земних роки. З трьох супутників, один має період понад три земних роки, два інших – близько двох років. Дослідники також відзначають, що ретроградні супутники Сатурна, найімовірніше, належать до так званої «скандинавської» групи гігантської планети.

Це відкриття було здійснено групою дослідників з американського інституту Карнегі, які скористалися оптичним телескопом Subaru, встановленим на Гавайських островах. Як стверджують автори цього відкриття, воно може вказувати на те, що в далекому минулому на орбіті Сатурна відбулося серйозне зіткнення, в ході якого було знищено більш великий супутник, який розколовся згодом на дрібні частини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button