Всесвіт

На відстані 16 світлових років від нас може перебувати невідкрита землеподібна планета

Астрофізики з Техаського університету в Арлінгтоні, США, передбачили, що в системі зірки, розташованої на відстані всього лише 16 світлових років від нас, може ховатися планета розміром приблизно з Землю.

Команда досліджувала систему зірки Глізе 832 в пошуках додаткових екзопланет, розташованих між двома відомими в даний час планетами системи. Їх розрахунки показали, що додаткова землеподібна планета з динамічно стабільною конфігурацією може бути присутня в системі на відстані від 0,25 до 2 астрономічних одиниць (1 а.о. = відстані від Землі до Сонця) від батьківської зірки.

«Згідно з нашими розрахунками ця гіпотетична позасонячна планета, ймовірно, має масу між 1 і 15 масами Землі», – сказав провідний автор нового дослідження Суман Сатьял (Suman Satyal), викладач фізики Техаського університету в Арлінгтоні.

Зірка Глізе 832 являє собою червоний карлик з масою і радіусом приблизно наполовину меншими, порівняно з відповідними параметрами нашого Сонця. Навколо зірки по орбітах рухаються дві планети: гігантська планета типу Юпітера, звана Глізе 832b, і суперземля Глізе 832c. Газовий гігант має масу у 0,64 маси Юпітера і обертається навколо зірки по орбіті радіусом 3,53 а.о., у той час як друга планета являє собою кам’янистий світ масою приблизно 5 мас Землі, що обертається дуже близько до зірки – на відстані всього лише 0,16 а.о. від світила.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button