Земля

Над Землею нависла загроза кліматичного апокаліпсису

Погода все більше залежить від діяльності людини, що змінює клімат не в кращу сторону. Яскравий тому приклад – 2013 рік, відзначився в історії рекордними засухами, повенями і тропічними циклонами в усіх куточках Землі і черговими температурними рекордами. Цьому питанню присвячена нова доповідь, підготовлена ??сайтом ВМО(Всесвітня Метеорологічна Організація).

zmina_klimatu_450

Природні явища завжди впливали на кліматичні та температурні зміни. Але більшість екстремальних подій 2013 мали зв’язок з кліматичними змінами, сформованими під впливом людської діяльності. На наших очах окремі регіони потопали від потужних опадів. Ми стали свідками рекордних температур, колосального збитку від штормів і повеней у прибережних зонах. Один тільки тайфун “Хайянь” на філліпінскіх островах дав чітко зрозуміти – рівень Світового океану неухильно піднімається.

Читайте також: Рік 2014 стане рекордним в плані викидів парникових газів

Серед інших явищ, які, на думку метеорологів, породжені діяльністю людини, варто згадати снігові шторми на території США, повені в Китаї, Судані, Індії та Далекому Сході. 2013 -й рік став в Австралії найспекотнішим за весь час метеоспостережень. У цьому ж році майже встановлені нові температурні рекорди в Аргентині. На тлі змін клімату, за даними ООН, виникли реальні фінансові та гуманітарні проблеми: один тільки тайфун “Хайань” забрав життя понад 6000 чоловік і завдав шкоди в 13 млрд дол.

Кліматичні зміни в своїй більшості розвиваються через рекордний вмісту в атмосфері парникових газів. За даними ВМО, близько 90 % надлишкової енергії, що потрапляє в парникові гази, в кінцевому рахунку, потрапляє у воду. Через це води Світового океану, та й вся атмосфера Землі, нагріваються, створюючи фундамент для нових апокаліптичних кліматичних катастроф у майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button