Екологія

Найбільші річки світу насичені антибіотиками

Дослідники перевірили річки, які протікають в 72 країнах, на наявність 14 широко використовуваних антибіотиків. Експерти виявили сліди медикаментів у двох третинах з них.

У деяких районах, зокрема в Бангладеш, концентрація антибіотиків перевищувала максимально допустимий рівень у 300 разів, відзначає The Independent.

Також найнесприятливіша ситуація спостерігається в країнах Азії та Африки. До числа найбільш забруднених держав увійшли Кенія, Гана, Нігерія і Пакистан.

При цьому, в Європі ситуація далека від норми. У британській Темзі вчені знайшли п’ять видів лікарських препаратів, включаючи ципрофлоксацин, який використовується для лікування інфекцій шкіри та сечовивідних шляхів. Найбільш поширеним препаратом у річках назвали триметоприм — його виявили в 307 з 711 зразків.

Відзначається, що залишки ліків потрапляють у водні артерії каналізації разом з відходами лікарень і тваринницьких ферм.

Експерти побоюються, що така ситуація веде до появи «супербактерій», які стійкі до дії антибіотиків. За прогнозами ООН, до 2050 року подібні «супербактерії» стануть причиною смерті мільйонів жителів планети.

Автори дослідження зазначили, що вирішення цієї проблеми потребує інвестицій в інфраструктуру для очищення відходів і стічних вод, більш жорсткого регулювання і очищення вже забруднених ділянок. Паралельно вчені шукають нові засоби проти стійких бактерій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button