Технології

Звукові хвилі дозволяють «бачити» крізь стіни

Китайські фахівці створили ультразвуковий прилад для спостереження за рухами людини. Апарат здатний «бачити» крізь стіни, розпізнавати різні положення тіла, а також стежити за переміщеннями об’єкта. Розробники вважають, що така акустична система розпізнавання має ряд переваг перед відеокамерами та електромагнітними радарами-детекторами.

Китайські вчені з Уханьского технологічного університету створили прилад, який здатний за допомогою ультразвуку виявляти людину і фіксувати положення її тіла, навіть якщо вона перебуває за перешкодою поза зоною видимості. Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Applied Physics Letters.

У військових і цивільних цілях для виявлення людей і спостереження за ними часто використовуються радар-детектори, які за допомогою електромагнітного випромінювання здатні виявляти людей поза зоною видимості, проте такі прилади не здатні розпізнавати становище, в якому перебуває людина.

Для створення своєї системи «спостереження» фахівці з Китаю вирішили використовувати альтернативне середовище — акустичне. Їх пристрій «бачить», що робить людина, за допомогою ультразвуку.

«Можливості застосування пристрою будуть розширюватися по мірі збільшення точності системи розпізнавання. Наприклад, вона може виконувати функції домашньої медичної сигналізації. Система здатна визначити, що людина впала у себе вдома, і їй буде оперативно надана допомога», — сказав розробник акустичного приладу, доцент Уханьского технологічного університету Го Сіньхуа.

Прилад у вигляді акустичної решітки оснащений 256 приймачами і чотирма ультразвуковими передавачами, які включені в нейромережу — самоналаштовану систему аналізу сигналів та визначення об’єктів. Акустична система працює на ультразвуковій частоті 40 кГц, що дозволяє ігнорувати потенційні шумові перешкоди. В даний час вона здатна розрізняти чотири статичних і динамічних стани тіла людини: положення стоячи і сидячи, а також ходьбу і падіння.

Акустична система є кращим пристроєм виявлення, ніж радар-детектори або системи відеоспостереження, стверджують розробники. Ультразвуковий прилад не обмежений кутом огляду, для нього не є перешкодами слабке освітлення, дим у приміщенні, а також не виникають проблеми з конфіденційністю.

«Надалі ми вдосконалимо систему розпізнавання положень людського тіла, в тому числі пози, які довільно приймаються, щоб виключити можливі помилки. Як відомо, рухові процеси людського тіла досить складні. Люди можуть по-різному пересуватися, приймати різні пози і падати. Ми плануємо краще вивчити механіку падіння людини, щоб досягти більшої точності роботи приладу», — говорить Го Сіньхуа.

За його словами, в даний час розробники досліджують можливість використання системи в різних пристроях для комерційного і домашнього застосування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button