Головна / Людина / Найстаріша сім’я в світі розкрила секрет свого довголіття

Найстаріша сім’я в світі розкрила секрет свого довголіття

Донеллі, найстаріша в світі сім’я проживає в Ірландії. В сім’ї 13 братів і сестер, сумарний вік яких перевищує 1000 років. Рекорд сім’ї занесений в Книгу рекордів Гіннесса в липні 2017 року.


Після того, як рекорд був зафіксовано, брати і сестри Доннели розповіли, з чим може бути пов’язано їх довголіття. Вони розповіли, що завжди багато працювали, грали в галльський футбол, їли багато яблук, вирощених у власному саду, а також практично не вживали алкоголь. Яблука, які досі вирощуються на фермі Доннели, вважаються одними з кращих у Великобританії. Їх використовують для приготування сидру і знаменитих яблучних пирогів.

Наймолодшому члену сім’ї, Лео, 70 років. Він розкрив журналістам ще один сімейний секрет. На його думку, вся справа в тому, що вся сім’я двічі на день їла вівсянку. «Ми завжди дотримувалися ритуалу, заведеного нашим батьком – перекусити чимось теплим перед сном. Їли кашу в 10 вечора, а потім на сніданок – в 7 ранку. Вівсяні пластівці на молоці, а зверху ложку яблучного джему. Каша перед сном і каша після сну – так у нас було заведено».

Батьки братів і сестер Доннели, Пітер і Еллен, переїхали в Ірландії в 1921 році. Усього в родині було 16 дітей. Зараз в живих залишилося лише 13 з них. Найстаршому, Шону, 92 роки. Морін, якій 91, говорить, що «здоров’я у всіх членів сім’ї відмінне, таке ж, як було у нас в 50 або 60 років».

Вчені з Міжнародного центру довголіття (International Longevity Centre) вирішили детальніше вивчити дієту сім’ї Доннели, щоб розібратися, чи дійсно справа в вівсянці. Не виключено, що важливим виявилося і якість продуктів – Лео пояснює, що в родині ніколи не їли напівфабрикати, намагаючись вживати тільки те, що виростили самі.

Вони їли яйця від власних курей і м’ясо тварин, які жили на сімейній фермі. Ну і, звичайно, овес для каші Доннели ніколи не купували, а ростили на своїх угіддях. Він вважає, що зараз сім’ю Доннели назвали б прихильниками органічного харчування.

Цілком ймовірно, що регулярне вживання вівсяної каші дійсно може сприяти довголіттю. В одному дослідженні було показано, що ті, хто регулярно вживав цільні злаки, на 15% рідше вмирали від проблем з серцем.

Овес містить вітамін В12, який важливий для регуляції вироблення мелатоніну, контролю сну і біологічного годинника організму. Бета-глюкан, що знижує рівень «поганого» холестерину і знижує ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань. Відомо, що вівсяні пластівці також містять антиоксиданти, які перешкоджають розвитку атеросклерозу. Загалом, вівсяна каша – справжній суперфуд.