Технології

У Китаї відкриють перше у світі шосе на сонячних батареях

Шосе на сонячних панелях відкриється в китайському місті Цзінань провінції Шаньдун на сході країни вже в грудні 2017 року.

В Китае откроют первое в мире шоссе на солнечных батареях

Сонячні панелі, які виглядають як шматочки скла, будуть покладені на одній з міських автомагістралей міста Цзінань.

Виробляючи електроенергію з сонця, нові дороги зможуть віддавати надлишки енергії на заправку електромобілів, які будуть пересуватися ними. Вони також дозволять розтоплювати сніг, який взимку замітає дорожнє покриття.

Крім того, дорога спеціально розроблена таким чином, щоб забезпечувати технічну підтримку безпілотному наземному транспорту в майбутньому, коли технологія увійде в повсякденний побут.

Перша секція дороги з вбудованою фотогальванічною інфраструктурою була побудована ще у вересні 2017. Секція займаємо 160 метрів в довжину або 660 квадратних метрів. Вона використовується для забезпечення дорожнього освітлення на окремій ділянці.

Наступну фотогальванічну дорогу, вже в місті Шаосінь провінції Чжецзян, почали випробувати в листопаді 2017 року.

Нагадаємо, що розробка доріг на сонячних батареях почалася в США ще в 2006 році. Тим не менш перші пішохідні та велосипедні доріжки із застосуванням нової технології з’явилися тільки в 2014 році в Нідерландах.

Сонячні панелі були встановлені на деяких дорогах в Німеччині та Італії. Франція запустила проект будівництва «сонячної» дороги довжиною 966 км, який планує закінчити протягом п’яти років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button