Технології

Наприкінці цього літа у морської піхоти США з’явиться перша лазерна зброя підтримки

Поки ВМС США готується розгорнути свою першу лазерну зброю на кораблі в кінці цього літа, Управління військово-морських досліджень (ONR) розробляє доступну альтернативу традиційної вогневої потужності боротьби з малопомітними і низьколетячими цілями, на зразок розвідувальних безпілотників противника, що дає можливість прикриття дій морських піхотинців на суші.

foto_cskavosti_17.06.2014-012_resized

Для реалізації програми наземної ППО Directed Energy (Спрямована Енергія), скорочена назва GBAD, ONR почали взаємодіяти з відділенням Центру бойових дій на морі в Дальгрене та галузевими партнерами з розвитку GBAD компонентів і підсистем, у тому числі самого лазера, направляючого променя, акумуляторів, радара, системи охолодження, зв’язку та бойового управління.

Система GBAD призначена для використання на легких тактичних машинах, таких як Humvee та Joint Light Tactical Vehicle. З поширенням БПЛА технологій, командування морської піхоти очікує, що військам все частіше доведеться захищатися від противників, що намагаються вести розвідку і спостереження за ними з повітря.

Читайте також: 10 військових технологій майбутнього, які знаходяться в активній розробці

Технології, розроблені в рамках програми GBAD, є прямою відповіддю на загрози для морської піхоти в стратегічному плані, і мобільної зброї спрямованої енергії, яка здатна ліквідувати частину таких загроз, як БПЛА. Деякі з компонентів системи вже були використані в тестах для виявлення і відстеження БПЛА всіх розмірів. Пізніше, в цьому році, дослідники будуть випробувати всю систему в комплексі проти цілей з використанням лазера 10кВт, як сходинки на шляху до 30 кВт лазеру.

Система 30кВт, як очікується, буде готова до дослідної експлуатації в 2016 році, коли програма почне більш складні випробування, щоб забезпечити плавний перехід від виявлення та відстеження до бойової стрільби з мобільних тактичних машин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button