Здоров'я

Ресторани – інкубатори небезпечної кишкової інфекції

Епідеміологи з’ясували, що найчастіше є джерелом спалахів норовірусної інфекції (“кишкового грипу”), пише Live Science. Наприклад, у США в 2009-2012 роках було понад 1000 спалахів інфекції, пов’язаної з забрудненням продуктів харчування. В результаті постраждали більше 21000 чоловік.

norovirus_450

І 64% спалахів відбувалися в ресторанах, 17% – в банкетних залах, 4% – у приватних будинках, 1% – у школах, дитячих садках, на круїзних кораблях. У 70% випадків джерелом зараження був хворий працівник системи громадського харчування. До подачі страв на стіл він міг торкатися їжі голими руками. А норовірус вкрай заразний і поширюється при контакті з хворою людиною або через їжу.

Читайте також: Людству загрожує 320 тисяч невідомих вірусів

Він викликає діарею, блювоту. Найчастіше сліди норовіруса можна знайти в листових овочах, фруктах, молюсках. Якщо людина працює в ресторані і має ознаки зараження, їй краще залишитися вдома мінімум на 48 годин. Між тим, згідно з опитуванням, приблизно кожен п’ятий працівник системи громадського харчування, щонайменше, один раз за минулий рік виходив на роботу хворим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button