Технології

NASA показало безпілотник-трансформер з десятьма двигунами

 

Група дослідників з Центру Ленглі NASA провела випробування безпілотника-трансформера. Відео випробувань з’явилося на YouTube.

Безпілотник під назвою GL-10 являє собою гібрид літака і вертольота. Під час зльоту крило літака розташовується вертикально. Набравши достатньо висоти і швидкості, крило разом з хвостовим оперінням переходить у горизонтальну позицію і апарат рухається як літак. Маса апарату становить 28 кілограмів, розмах крила близько трьох метрів.

Читайте також: 

Апарат забезпечений 10 електродвигунами: по чотири на площинах крила і два на хвостовому оперінні. Фахівці кажуть, що така гібридна схема дозволяє більш ефективно витрачати заряд батарей (дальність такого безпілотника збільшується в кілька разів).

Дослідники підкреслюють, що в даний час вони мають справу з прототипом. Вони стверджують, що розміри безпілотника можуть бути збільшені в декілька разів без втрати ефективності його роботи. Подібну технологію можна вже для доставки вантажів і спостереження, наприклад, за полями. При цьому в майбутньому можливе створення повноцінного літального засобу за схожою схемою вже для людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button