Всесвіт

NASA сфотографувало ранній Всесвіт у неперевершених деталях (фото)

Космічне агентство США опублікувало новий знімок далекої системи раннього Всесвіту, збільшеної за допомогою ефекту лінзування.

Телескоп “Вебб” сфотографував скупчення галактик MACS0647, яке діє як космічна лінза, що заломлює і збільшує яскравість світла від далекої системи MACS0647-JD.

“Вебб” був спеціально розроблений для виявлення слабкого інфрачервоного випромінювання дуже далеких галактик і дозволяє астрономам зазирнути в ранній Всесвіт. Природа галактик у цей ранній період нашого Всесвіту недостатньо відома і незрозуміла. Але за допомогою гравітаційного лінзування скупченням галактик на передньому плані можна збільшити тьмяні галактики на задньому плані.

Скупчення галактик MACS0647 на знімках “Хаббла»і “Вебба”. Області JD1, JD2 і JD3 — лінзоване зображення одного і того ж об’єкта. Анімація: NASA

Дослідники вперше виявили галактику MACS0647-JD близько 10 років тому на знімках «Хаббла». Світло, яке зараз досягло Землі, було випущено цією галактикою приблизно через 400 млн років після Великого вибуху. При цьому на знімках «Хаббла» вона виглядає тільки як маленька червона крапка.

Телескоп “Вебб” з його чутливістю до ближнього і середнього інфрачервоного випромінювання, дозволив розгледіти, що насправді в цій області розташовані відразу два об’єкти. Вчені розглядають альтернативні версії: дві різні галактики або два скупчення зірок в одній галактиці.

Скупчення галактик MACS0647 і збільшені знімки для MACS0647-JD. Зображення: NASA, ESA, CSA, Dan Coe (STScI), Rebecca Larson (UT), Yu-Yang Hsiao (JHU), Alyssa Pagan (STScI)

Завдяки ефекту гравітаційного лінзування, що виникає під дією гравітації масивного скупчення галактик, на знімку можна побачити відразу три зображення MACS0647-JD. Різні “лінзи” збільшують його у вісім, п’ять і два рази відповідно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button