Головна / Всесвіт / NASA та EKA збираються привезти породи з Марса на Землю

NASA та EKA збираються привезти породи з Марса на Землю

NASA і Європейське космічне агентство (ЄКА) підписали угоду на конференції в Берліні, згідно з якою вони очолять першу зворотну подорож на Марс. Вона повинна допомогти відповісти на багато питань, що стосуються історії Марса, у тому числі існуванню там життя.

Першим кроком цієї місії буде отримати зразки з поверхні Марса, помістити в капсулу і доставити назад на Землю. Після цього породи піддауть детальному аналізу в лабораторіях за допомогою найдосконаліших технологій.

Представник НАСА, доктор Томас Зурбухен, повідомив, що крім ЄКА, вони шукають і інших партнерів, які можуть запропонувати їм вже готові рішення, що краще, ніж розробка своїх власних.

Дейв Паркер, директор з пілотованих і безпілотних польотів ЄКА, заявив, що дуже важливо, щоб кожна місія давала якісь корисні результати, так як на підставі їх будуть плануватися наступні місії.

Доктор Керолайн Сміт з Лондонського музею природної історії повідомила BBC, що заява НАСА і ЕСА отримало захоплене схвалення з боку інших відвідувачів конференції у Берліні, так як лише завдяки міжнародному співробітництву можна зробити наступний великий крок у вивченні Сонячної системи.

Якщо життя на Марсі існувало, то швидше за все це проявлялося в наявності різних мікробів, а дізнатися це можливо тільки при вивченні зразків з Червоної планети.

Нинішній рівень космічної радіації на Марсі, що є наслідком його тонкого атмосферного шару, створює несприятливі умови для будь-яких організмів. Тому якщо якісь живі організми будуть знайдені, на Землі вони будуть піддані суворому карантину.

Як пояснює доктор Сміт, захист Землі — пріоритетна задача, і будуть вжиті всі заходи, щоб ніякі небезпечні речовини не потрапили в біосферу нашої планети, якщо вони існують. І навпаки, буде приділятися велика увага, щоб не заразити середовище Марса ніякими речовинами з Землі. Доктор Сміт також запевняє, що існує досить технологій для роботи з біологічними, і з ядерними небезпечними речовинами, і обидва агентства володіють достатнім досвідом у їх використанні.

Доктор Зурбухен зазначає, наскільки критично важливою буде місія за повернення зразків з Марса для подальшого дослідження Червоної планети людиною, чим активно планує займатися НАСА в 2030-х роках.

За результатами аналізу зразків як атмосфери, так і ґрунту, буде зрозуміло, яку небезпеку вони можуть представляти для космонавтів.

І хоча основною метою вивчення є породи, де найбільш вірогідні ознаки життя, великий інтерес представляють також і вулканічні породи. Саме завдяки їм можна зрозуміти геохімічну еволюцію планети Марса, наприклад, коли вивергалася лава, і в цілому скласти більш точну хронологію Червоної планети, яка зараз багато в чому ґрунтується на дослідженнях, проведених на Місяці.

 
comments powered by HyperComments