Екологія

NASA займається вивченням впливу лісових пожеж на Алясці на Землю

Американське космічне відомство NASA, незважаючи на свою профільну спеціалізацію, зараз допомагає вченим займатися вивченням лісових пожеж на Алясці. Вони хочуть встановити, як вони впливають на Землю і її екологію.

Вчені не раз говорили про те, що лісові пожежі, особливо великі, впливають на багато природних систем, тому їх необхідно докладно вивчати. Зараз NASA вирішило допомогти фахівцям, які займаються питаннями атмосфери, флори і фауни, а також вічної мерзлоти. Всі вони опинилися під загрозою із-за великих лісових пожеж на Алясці. Вогонь гасять тільки в тому випадку, якщо він починає представляти загрози для жител людей або об’єктів інфраструктури, а це призводить до серйозних наслідків для екології.

Лісові пожежі на Алясці впливають на ареали проживання безлічі тварин, змушуючи їх змінювати місця свого проживання, пристосовуватися до нових умов чи вмирати. Те ж саме стосується рослин, деякі з них не мають можливості існувати без своїх більших побратимів, яким тепер доведеться рости протягом десятків років.

Не менше вчених NASA турбує вплив лісових пожеж на атмосферу. Вони призводять до порушення місцевого ґрунту, а під ним розташовується великий шар льоду. Його танення викидає в атмосферу вуглекислий газ. Також важливе питання попадання в повітря важких сполук, небезпечних для органів дихання людини і які призводять до розвитку хвороб.

Кнопка «Наверх»
Закрыть