Всесвіт

NASA запустить новий телескоп у стратосферу на повітряній кулі

Телескоп заввишки 2,6 метра буде встановлений на повітряну кулю розміром з футбольний стадіон. Як повідомляє NASA у своєму прес-релізі, обсерваторія ASTHROS буде працювати над розумінням того, як народжуються зірки в газових хмарах.

NASA

Лабораторія реактивного руху NASA (JPL), яка управляє проєктом, збирається відправити телескоп у тритижневу подорож над Антарктидою. Ширяючи на висоті близько 40 кілометрів, апарат буде спостерігати за дальнім інфрачервоним світлом, в якому добре видно молоді зірки.

«Хоча він знаходиться значно нижче межі космосу, він все одно буде достатньо високо, щоб спостерігати світлові хвилі, заблоковані атмосферою Землі», — пояснює NASA на своєму веб-сайті.

Робота над телескопом закінчилася зовсім недавно. Тестування почнеться в наступному місяці, щоб переконатися, що всі компоненти функціонують належним чином.

Обсерваторія буде робити вимірювання швидкості руху і газу навколо новоутворених зірок, досліджуючи різні місця, які включають в себе дві зіркоутворюючі області в галактиці Чумацький Шлях. Також вчені сподіваються, що апарат зможе виявити особливі типи іонів азоту в цих хмарах, які потенційно можуть вказати на місця, де вітри від масивних зірок і вибухи наднових змінили форму газових хмар». Дослідники припускають, що ці процеси можуть прискорювати або перешкоджати народженню нових світил. Вивчивши їх, фахівці зможуть створити більш точні комп’ютерні моделі еволюції галактик.

NASA запланувала старт місії на грудень 2023 року. ASTHROS злетить з Антарктиди і зробить кілька польотів навколо Південного полюса за майже 30 днів.

«Польоти на повітряній кулі, такі як ASTHROS, більш ризиковані, ніж космічні, але дають багато при скромних витратах», — прокоментував інженер JPL Хосе Сайлес, керівник проєкту. «За допомогою ASTHROS ми маємо намір проводити астрофізичні спостереження, які ніколи раніше не були. Ця місія прокладе шлях до майбутніх космічних польотів, випробовуючи нові технології, забезпечуючи підготовку наступного покоління інженерів і вчених».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments